جنجال مقاله موهن به پیامبر(ص) در موریتانی
جنجال مقاله موهن به پیامبر(ص) در موریتانی
نیروهای امنیتی موریتانی یک وبلاگ نویس را به اتهام توهین به ساحت مقدس نبی اکرم(ص)، در یکی از شهرهای جنوب غرب این کشور دستگیر کردند.
يکشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۲ ساعت ۲۲:۲۸
کد مطلب: 2191
به گزارش «آرماگدون» ، «محمد شیخ» با انتشار مقاله‌ای در فیسبوک که به ساحت مقدس پیامبر اکرم(ص) اهانت کرده است موجی از اعتراض را در کشور موریتانی برپا کرد.
این مقاله که در یکی از روزنامه‌های چپ‌گرا نیز منتشر شد، باعث خشم احزاب مختلف کشور شد و نیروهای امنیتی در شهر «نواذیبو» اقدام به بازداشت «محمد شیخ» عامل انتشار این مقاله کردند.
خانواده این جوان موریتانیایی پس از بازتاب این اقدام موهن که منجر به ناآرامی در این کشور شمال غربی آفریقا شد با محکوم کردن این اقدام با انتشار بیانیه‌ای از مسلمانان عذرخواهی کردند.
خانواده این وبلاگ نویس همچنین خواستار تشکیل دادگاهی ویژه برای افرادی که اسلام و دیگر ادیان آسمانی را مورد استهزاء قرار می‌دهند، شد.
برهمین اساس، اتحادیه حاکم در حزب جمهوری نسبت به سوء استفاده آزادی بیان برای بی احترامی به مقدسات اسلامی و ضربه زدن به وحدت ملی در موریتانیا هشدار داد.
گروه‌ها و احزاب موریتانی از جمله شورای ملی برای اصلاح و توسعه حزب (بازوی سیاسی جنبش اخوان المسلمین موریتانیا) این مقاله را محکوم و از کشورهای مسلمان خواستند تا در مقابل افرادی که چنین اشتباهاتی را انجام می‌دهند ایستادگی کنند.
به نظر می رسد این نخستین بار در کشور جمهوری اسلامی موریتانی است که مقاله ای توهین آمیز به اسلام منتشر می شود.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ابنا