بالاگرفتن تنش‌ها برای ساخت مسجد در آلمان
بالاگرفتن تنش‌ها برای ساخت مسجد در آلمان
ساخت مسجد در شهر «کورن‌وستهایم» آلمان مخالفان و موافقان زیادی دارد و این دو گروه تظاهراتی برای اعلام دیدگاه‌های خود برگزار کرده‌اند.
سه شنبه ۱۹ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۷
کد مطلب: 6566
به گزارش «آرماگدون» ، طرفداران حزب راستگرای «آلترناتیو برای آلمان» در اعتراض به ساخت مسجدي در شهر کورن‌وستهایم در ایالت بادن-وورتمبرگ دست به تظاهرات زدند، در مقابل گروهی از چپ‌ها و مخالفان این حزب نیز در مخالفت با این گروه تظاهرات کردند. این دو تظاهرات در حالی انجام شد که به گفته پلیس کسی صدمه‌ای ندیده است.
رایزنی فرهنگی ایران در آلمان با اعلام این خبر آورده است: پلیس ادعا کرده است که روز شنبه در حالیکه حزب راستگراي آلترناتيو براي آلمان در مخالفت با ساخت مسجدی در منطقه لودویزبورگ در شهر کورن‌وستهایم دست به تظاهرات زده بود، گروهی از طرفداران احزاب چپ و موافقان ساخت مسجد در این شهر نیز در تظاهراتی به سیاست‌های حزب آلترناتیو برای آلمان اعتراض کردند. پیتر ویدنهورن، سخنگوی پلیس در منطقه لودویزبورگ در این ارتباط گفت:« به غیر از چند اتفاق جزئی، تظاهرات دو گروه مسالمت‌آمیز پیش رفت. برای جلوگیری از درگیری، طرفداران دو گروه از هم جدا شده بودند.»
به گفته او در ابتدا، برخی از مخالفان حزب آلترناتیو برای آلمان سعی داشتند تا دسترسی به تظاهرات این گروه را مسدود کنند. اما تظاهرات انجام شد و هیچکس صدمه‌ای ندید. براساس اطلاعات پلیس، در تظاهراتی که به درخواست حزب آلترناتیو برای آلمان انجام شد، تنها حدود ۱۰۰ نفر حضور داشتند.
حزب آلترناتیو برای آلمان می‌خواهد از ساخت مسجد متعلق به اتحادیه ترکی-‌ اسلامی «دیتیب» جلوگیری کند. دیتیب که بزرگ‌ترین تشکیلات مسلمانان در آلمان است، متهم شده اطلاعاتی را درباره مخالفان اردوغان به ترکیه داده است. نمایندگان حزب آلترناتیو برای آلمان در تظاهرات روز شنبه مدعی بودند که اسلام سیاسی این اتحادیه با قانون اساسی آلمان سازگار نیست. در مقابل مخالفان حزب آلترناتیو برای آلمان نیز در تظاهرات خود پوسترهایی در دست داشتند که بر روی آن‌ها نوشته شده بود:«هیچ جایی برای نفرت‌پراکنی راستگرایان در کورن‌وستهایم وجود ندارد.» همچنین بر روی پلاکارهای دیگر نوشته بودند: «یهودیان دیروز. مسلمانان امروز و شاید فردا نوبت شما باشد.»
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا