بررسی مجدد قضایی ممنوعیت برقع در قانون اساسی در فرانسه
بررسی مجدد قضایی ممنوعیت برقع در قانون اساسی در فرانسه
بعد از شکایت یکی از زنان مسلمان فرانسه به دنبال اهانت هایی که از سوی مسوولین امنیتی به وی صورت گرفت، دادگستری فرانسه بار دیگر ممنوعیت برقع در قانون اساسی را به بحث و بررسی کشاند.
پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۴۰
کد مطلب: 2128
به گزارش «آرماگدون» ، بر اساس گزارش پایگاه اسکای نیوز عربی، « فیلیپ باتای» وکیل زن مسلمان شاکی « کاساندرا پیلان» که در اولین جلسه دادرسی حضور نیافت، تاکید کرد: موکل وی قصد اعاده حیثیت شخصی از خود را ندارد ، بلکه درصدد است موضوع ممنوعیت برقع در قانون اساسی فرانسه را به بررسی و قضاوت بکشاند، این در حالی است که فرانسه یک کشور کمونیست می باشد که به آزادی بیان احترام می گذارد.
وکیل فرانسوی که از اعضای جمعیت مبارزه با دشمنی علیه اسلام است طی دادخواستی از دادگاه خواست تا قانونی بودن ممنوعیت برقع با توجه به سایر قوانین را اثبات کند، زیرا به عقیده وی چنین ممنوعیتی با قوانین «احترام به آزادی های اساسی» که در آوریل ۲۰۱۱ تصویب شد در تضاد است.
شورای اساسی فرانسه در اکتوبر سال ۲۰۱۰ بعد از مذاکرات و جلساتی که سه سال به طول انجامید، قانون ممنوعیت استفاده از برقع در اماکن عمومی را تصویب کرده بود، اما وکیل شاکی بر این عقیده است که قانون مذکور قبل از تصویب شدن از نظر قدرت اجرایی مورد آزمایش قرار نگرفته ، زیرا اجرای آن در برخی از مناطق بسیار مشکل است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شفقنا