تیراندازی در مسجد بایون فرانسه
تیراندازی در مسجد بایون فرانسه
خبرگزاری فرانسه از تیراندازی در مسجد بایون این کشور و دستگیر شدن فردی مسلح در این رابطه خبر داد.
دوشنبه ۶ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۹
کد مطلب: 6828
به گزارش «آرماگدون» ، خبرگزاری فرانسه دوشنبه‌شب خبر از تیراندازی در مسجدی در این کشور داد و نوشت که پلیس فردی مسلح را در این رابطه دستگیر کرده است.
رادیو «فرانس بلو» به نقل از پلیس فرانسه گزارش داد که این تیراندازی مقابل مسجد «بایون» در جنوب فرانسه روی داده و منجر به زخمی شدن دو نفر شده است.
براساس این گزارش، فردی ۸۰ ساله که از عضو بازنشسته ارتش فرانسه بوده به عنوان مظنون این تیراندازی دستگیر شده است.
دو فردی که در این تیراندازی مجروح شده‌اند، ۸۴ و ۸۷ سال سن داشته‌اند.
رسانه‌های محلی فرانسه گزارش دادند که مظنون این تیراندازی گرایش‌های راست‌گرایانه افراطی داشته است.
رشد ملی‌گرایی و راست‌گرایی افراطی در برخی کشورهای اروپایی همچون فرانسه و آلمان اسلام‌هراسی و تهدید علیه مسلمانان را افزایش داده است.
شهریور ماه امسال بود که یک دیپلمات فرانسوی وابسته به جریان راستی افراطی به اتهام عضویت در یک گروه ملی‌گرای تروریستی فرانسوی و طرح‌ریزی برای اقدام تروریستی علیه مسلمانان دستگیر شد.
این متهم ۵۱ ساله هنگام بازگشت به فرانسه در فرودگاه "شارل دو گل" ازسوی ماموران پلیس از هواپیمایی که از مادرید به زمین نشسته بود دستگیر شد و به "لووراوا پره" (Levallois-Perret) ناحیه ای در شمال غرب پاریس انتقال یافت.
معاون کنسول پیشین فرانسه در گابُن و معاون کنونی سفیر فرانسه در السالوادور که در روز ششم ژوئن به جرم "مشارکت در توطئه جنایی تروریستی" متهم شده بود با ممنوعیت خروج از فرانسه تحت تعقیب قضایی قرار گرفت.
همچنین به نقل از خبرگزاری فرانسه، این دیپلمات مظنون به عضویت در یک هسته وابسته به جریان راست افراطی است که پیش از این طراحی حملاتی را بر ضد مسلمانان در فرانسه برعهده داشته است.
در جریان بازرسی از منازل متهمان این پرونده تعداد زیادی سلاح گرم کشف و ضبط شده است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایرنا