درخواست عفو بین‌الملل برای محاکمه رهبران اسلام‌ستیز
درخواست عفو بین‌الملل برای محاکمه رهبران اسلام‌ستیز
سازمان عفو بین‌الملل با صدور بیانیه‌ای ضمن محکومیت حمله به دو مسجد شهر «کرایست‌چرچ» نیوزیلند، محاکمه رهبران تشویق‌کننده به تنفر از اسلام در سراسر جهان را خواستار شد.
دوشنبه ۵ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۱
کد مطلب: 6684
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه خبری الجزیره نت؛ سازمان عفو بین‌الملل در این بیانیه اعلام کرد: حمله وحشتناک به دو مسجد نیوزیلند، نمایانگر لحظه‌ای سرنوشت‌ساز و حیاتی است که اقتضای آن محاکمه رهبرانی است که ضمن ترغیب به اسلام‌ستیزی و تنفر از اسلام، از آفت‌های آن در سراسر جهان چشم پوشی می‌کنند.
در این بیانیه آمده؛ این سیاست شیطانی جان ۵۰ نفر را گرفت و این حمله یادآوری دردناکی از عواقب خروج از سیاست نفرت و شیطانی بدون کنترل است.
سازمان عفو بین‌الملل در این بیانیه ضمن تبیین نفرت‌انگیزی این ایدئولوژی، از رهبران جهان خواست که مانع ایدئولوژی برتری‌طلبانه نژادپرستی سفید شوند.
این سازمان با بیان اینکه این اقدام تلاشی ضدانسانی، نژادپرستانه و تبعیض‌آمیز در مورد زنان، کودکان و مردان نیوزیلند بود. این روز را «تاریک‌ترین روز در تاریخ نیوزیلند» به شمار آورد و درباره این اقدام وحشیانه ابراز نگرانی و تأسف کرد.
شهر کرایست‌چرچ نیوزیلند روز جمعه(۲۴ اسفندماه) شاهد حمله‌ای تروریستی و مسلحانه به مسجد «النور» و مسجد منطقه «لینوود» بود که ۵۰ کشته و ده‌ها تن زخمی بر جای گذاشت. بسیاری از شخصیت‌ها و نهادهای جهان این حمله تروریستی را محکوم کردند.
Share/Save/Bookmark