مسلمانی که به بی‌خانما‌ن‌های انگلیس هدیه کریسمس می‌دهد + عکس
داخلی صفحه آخر خبر
مسلمانی که به بی‌خانما‌ن‌های انگلیس هدیه کریسمس می‌دهد + عکس
یک شهروند ۲۳ ساله انگلیسی برای ترویج آموزه‌های اسلامی به بی‌خانمان‌ها و افراد بی‌سرپناه هدیه کریسمس می‌دهد.
شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۲۸
کد مطلب: 4136
به گزارش «آرماگدون» ، ‌به نقل از پایگاه خبری «TakePart»، نبید هارون، شهروند ۲۳ ساله انگلیسی به مناسبت میلاد مسیح(ع) و عید کریسمس با دادن هدیه به بی‌خانمان‌ها تلاش‌ می‌کند بگوید که فضیلت‌هایی مانند بخشندگی، حسن نیت، صلح و عشق میان همه ادیان مشترک است.
این جوان مسلمان با تهیه هدیه‌هایی به خیابان‌های لندن می‌رود و آن‌ها را به مردم نیازمند تقدیم می‌کند.
هارون علاوه بر کمک به این نیازمندان که دچار شرایط سختی شده‌اند، تلاش می‌کند تا با تصورات نادرست در مورد مسلمانان مقابله کند.
در ویدئویی که از سوی هارون منتشر شده، واکنش‌های مردم بی‌خانمانی دیده می‌شود که پس از اینکه به آن‌ها هدیه داده می‌شود، تعجب می‌کنند. بعضی از آن‌ها دلیل دادن این هدیه را می‌پرسند و هنگامیکه از جایگاه مسیح(ع) در میان مسلمانان و تمایل مسلمانان برای ترویج صلح می‌شنوند، بیشتر تعجب می‌کنند.
مقابله با تصورات نادرست در مورد اسلام برای هارون به یک اولویت تبدیل شده است. ماه گذشته، پس از حملات تروریستی به پاریس، وی ویدئویی منتشر کرد که در آن نوشته‌ای با مضمون «من مسلمان هستم. من می‌خواهم صلح و عشق را ترویج دهم. مرا در آغوش می‌گیرید؟» در مقابل خود نهاد و از نحوه واکنش مردم در خیابان‌های لندن فیلم تهیه کرد.
در برابر همه انتقادهایی که به هارون می‌شود، او می‌گوید: معنای این فیلم این است که بدانند مسلمانان همه ادیان را گرامی‌ می‌دارند.

استقبال کاربران اینترنت ار انسان‌دوستی نبید هارون
فیلم «مسلمانی که به بی‌خانمان‌ها هدیه کریسمس می‌دهد» مورد استقبال شمار زیادی از کاربران اینترنتی قرار گرفته است.
هارون می‌گوید: بسیاری از فعالان فیلم‌سازی آزاد در یوتیوب تاکنون چنین اقداماتی انجام داده‌اند؛ اما هدف من ارائه کمک به نیازمندانی بود که در این کریسمس به آن بسیار احتیاج داشتند.
او گفت: زندگی برای بی‌خانمان‌ها بسیار ظالمانه است و من در مقایسه با آن‌ها در شرایط بهتری قرار دارم؛ بنابراین بهتر است که به آن‌ها شادی هدیه کنم.
هارون افزود: من می‌خواهم عشق را منتشر کنم و کاری کنم که مردم احساس کنند که مورد توجه هستند به همین خاطر از ساخت این ویدئو بسیار خوشحالم.
Share/Save/Bookmark