اسلام‌ستيز معروف: مسلمان شدنم شایعه نیست
اسلام‌ستيز معروف: مسلمان شدنم شایعه نیست
من با همکار مسلمانم در شورای شهر در این باره بحث های فراوانی داشتم و سپس او مرا به رفتن به یکی از مساجد تشویق کرد و من پس از تحقیق فراوان به این نتیجه رسیدم و البته این یک موضوع شخصی است و کسی حق ندارد در این باره با من بحث کند.
جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۰۰:۱۸
کد مطلب: 1436
به گزارش «آرماگدون» ، پس از آن که خبر مسلمان شدن یک سیاستمدار هلندی در بسیاری از رسانه های غربی، با تردید روبه رو شد، وی در مصاحبه با شبکه خبری الجزیره با تائید این خبر، به همه شبهات پایان داد.
«آرنارد وان دورن» که عضو شورای شهر لاهه و از اعضای پیشین حزب افراطی و راست‏گرای آزادی (تحت ریاست گرت فیلدرز) بود ، در ۲۷ فوریه ۲۰۱۳ در صفحه توییتر خود به زبان عربی شهادتین را خواند و بدون هیچ توضیح دیگری فقط گفت: زندگی جدیدی را شروع کرده است.
وان دورن در گفتگو با شبکه الجزیره، همه شبهات به مسلمان شدنش را به یقین تبدیل و تاکید کرد که خبر گرویدن وی به اسلام درست است و شایعه ای در کار نیست.
وی ادامه داد: با وجود این که این خبر خیلی ها را شگفت زده کرد، اما صحیح است و من مسلمان شدم.
وی افزود: «نزدیکان من اطلاع داشتند که من بیش از یک سال است که درباره اسلام تحقیق می کنم، اما به طور قطع شنیدن این خبر خیلی ها را شگفت زده کرد، زیرا مواضع من همیشه مخالف اسلام و مسلمانان بود و به همین علت نمی خواستند آن را باور کنند و آن را شایعه می پنداشتند».
وی همچنین درباره چگونگی مسلمان شدن خود گفت: «من با همکار مسلمانم در شورای شهر در این باره بحث های فراوانی داشتم و سپس او مرا به رفتن به یکی از مساجد تشویق کرد و من پس از تحقیق فراوان این تصمیم را گرفتم و البته این یک موضوع شخصی است و کسی حق ندارد در این باره با من بحث کند».
ون دورن درباره مواضع سابقش که بر ضد اسلام و مسلمانان بود، گفت : «هر انسانی ممکن است اشتباه کند، اما به اعتقاد من هیچ کاری بی هدف نیست و بودن من در حزب آزادی نیز شاید دلیلی بود برای این که من اکنون چنین تصمیمی بگیرم، زیرا من از آن درس گرفتم و زندگی جدیدی را شروع کردم و از خدا می خواهم که مرا در این زندگی جدید یاری کند».
گفتنی است که این سیاستمدار هلندی از فعالان عرصه اسلام ستیزی در این کشور بود.
Share/Save/Bookmark
مرجع : جام نیوز