مشکلات مسلمانان در بلژیک + فیلم
مشکلات مسلمانان در بلژیک + فیلم
آخرین نظرسنجی نشان می دهد که اتباع مغربی و تُرک تبار بلژیک از 2 مشکل بزرگ بیکاری و نژادپرستی رنج می برند .
پنجشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۲۴
کد مطلب: 3614
به گزارش «آرماگدون» ، خبرنگار شبکه العالم روز پنجشنبه گزارش داد، مؤسسه پادشاه بودوئِن بلژیک این نظرسنجی را برگزار کرد که ۷۰۰ تبعه مغربی و تُرک تبار در این نظرسنجی مشارکت کردند.
اولین نسل اتباع مغربی تبار بلژیک، بیش از نیم قرن پیش برای کار کردن به این کشور مهاجرت کرده بودند.
نظرسنجی نشان می دهد که نسل های دوم و سوم اتباع مغربی تبار بلژیک به مغربی بودن خود بسیار اهمیت می دهند و آن را بر تبعه بلژیکی بودن مقدم می شمرند . اتباع مغربی تبار فعالیت چندانی در عرصه سیاسی ندارند و از بیکاری و برخوردهای نژادپرستانه رنج می برند و حتی آنهایی هم که دارای مدارک دانشگاهی هستند ، گرفتار این دو مشکل هستند.
نکته جالب نظرسنجی این است که اتباع مغربی تبار به مسلمان بودن خود افتخار می کنند و دین اسلام را مایه سرافرازی خود می دانند.
یکی از این اتباع مغربی به خبرنگار شبکه العالم گفت : ما ماهیت اسلامی خودمان را بر تابعیت بلژیکی ترجیح می دهیم .
تبعه مغربی دیگری گفت : اسلام هیچ فرقی بین انسان ها قائل نیست و برای همه حقوقی یکسان قائل است .
طبق نتایج نظرسنجی مؤسسه پادشاهی بودوئن ؛ حدود یک چهارم از اتباع مغربی تبار به علت افزایش درآمدهای خود جزء طبقه متوسط جامعه بلژیک هستند و پیش بینی می شود که برخی از اتباع مغربی تبار در آینده وارد عرصه سیاسی ، اقتصادی و اجتماعی بلژیک شوند و نقش آفرینی کنند.
این درحالی است که دولت بلژیک از افزایش تعداد مسلمانان مغربی تبار نگران است و برای بازگرداندن صدها نفر از آنها به کشورشان با دولت مغرب مذاکره می کند.

مشکلات مسلمانان در بلژیک
Share/Save/Bookmark
مرجع : العالم