انتقاد جرج گالووی از قوانین جدید دولت انگلیس درباره ممنوعیت استفاده از برقع
انتقاد جرج گالووی از قوانین جدید دولت انگلیس درباره ممنوعیت استفاده از برقع
نماينده پارلمان انگليس و از اعضاي موسس حزب «رسپکت» اقدام اخير دولت اين کشور در ممنوع کردن استفاده زنان مسلمان از برقع را مورد انتقاد قرار داده است.
شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۰۸:۳۵
کد مطلب: 1210
به گزارش «آرماگدون» ، جرج گالووي در سخناني در پارلمان انگليس تصريح کرد مقررات جديد لندن درباره ممنوعيت استفاده زنان مسلمان از برقع نوعي نقض حقوق افراد در اين کشور محسوب مي‌شود.
گالووي افزود:«هر کسي نياز به برخورداري از امنيت کامل را درک مي‌کند. اما از نظر من اين قوانين اندکي ظالمانه و گيج‌کننده به نظر مي‌رسد.»
در حال حاضر حدود ۲.۵ ميليون مسلمان در انگليس زندگي مي‌کنند. اين در حالي است که عده زيادي معتقدند ممنوعيت استفاده از برقع نشان‌دهنده شروع اجراي سختگيري‌هاي بيش‌تر در اين کشور است.
محدوديت‌هاي جديد در زمينه استفاده از برقع در کليساي وست‌مينستر و شاخه‌هاي ۲ گانه پارلمان انگليس يعني مجلس عوام و مجلس لردها مورد بررسي قرار گرفته است.
بر اساس قوانين جنجالي جديد، زنان مسلماني که از نقاب استفاده مي‌کنند اگر مي‌خواهند در جامعه انگليس جايي داشته باشند موظفند نقاب خود را بردارند.
ممنوعيت استفاده از برقع در انگليس در حال حاضر مسلمانان اين کشور را درباره تبعيت دولت لندن از قوانين سختگيرانه‌اي که ۱۱ آوريل ۲۰۱۱ در فرانسه مطرح شد نگران کرده است؛ قوانيني که پوشش صورت زنان مسلمان و استفاده از برقع در مکان‌هاي عمومي را غيرقانوني مي‌داند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : پرس تی وی