تلاش غرب برای جلوگیری از پیشرفت علمی كشورهای اسلامی
مهاتیر محمد:
تلاش غرب برای جلوگیری از پیشرفت علمی كشورهای اسلامی
چالش امروز جهان اسلام مقابله با تلاش های غرب برای جلوگیری از پیشرفت علمی كشورهای اسلامی است.
شنبه ۲ مهر ۱۳۹۰ ساعت ۰۰:۴۵
کد مطلب: 156

به گزارش آرماگدون به نقل از ایرنا: "ماهاتیر محمد" روز پنجشنبه در سخنان خود در نشستی با عنوان 'آیا مالزی می تواند با چالش نوع جدید از استعمار مواجه شود؟' خاطرنشان كرد: دانش و صفات ممتاز و دستیابی به فناوری های نوین بهترین وسیله دفاع در مقابل امپریالیسم جدید هستند. 

نخست وزیر پیشین مالزی تصریح كرد: كشورهای غربی، استعمارگران واقعی بوده اند كه با استعمارگری خود قصد كنترل و فتح كشورهای دیگر را داشتند و تلاش می كردند تا كشورهای دیگر، قدرت خود را از دست بدهند. وی ادامه داد: چالش اصلی برای ما كسب دانش است؛ با دانش كافی، ما می توانم مسیر توسعه كشور را با تلاش خودمان تعیین كنیم. 

نخست وزیر پیشین مالزی خاطرنشان كرد: كشورهای غربی همچنان به سیاست استعماری خود ادامه می دهند؛ هر چند كه امروز شیوه آنها در استعمارگری تغییر كرده و غیرمستقیم در پی استعمار كشورهای دیگر هستند، اما استعمار همچنان وجود دارد و كشورهای غربی با كنترل جوامع از راههای گوناگون ازجمله سیاسی، اقتصادی، و تأثیر بر تفكرات مردم در پی دستیابی به اهداف استعماری خود هستند. 

ماهاتیر محمد اظهار داشت: در زمان حاضر نیز كشورهای فراوانی با پذیرش و كاربرد مفاهیم و ایدئولوژی های غربی شبیه دمكراسی، سرمایه داری و سوسیالیسم هدف استعمارگری كشورهای غربی قرار گرفته اند. 

وی اضافه كرد: كشورهای غربی با استفاده از كانال های ارتباطی از قبیل تلویزیون، مجله، رسانه های چاپی و اینترنت در تلاش هستند ارزش های جامعه و سبك زندگی خود را به كشورهای دیگر انتقال دهند. اندیشه های غربی حتی توانسته است بدون اینكه ما متوجه شویم به لایه های زندگیمان نفوذ كند. 

ایرنا افزود،نخست وزیر پیشین مالزی همچنین اظهار داشت: نگرانی عمده ای كه در زمان حاضر وجود دارد تداوم تأثیرات فرهنگ غربی است كه این امر می تواند باعث تخریب و از بین رفتن ارزش های فرهنگ محلی شود كه در مقابل این تهدید ما باید خود را به دانش و صفات ممتاز تجهیز كنیم.
وی تصریح كرد: تأكید بر ارزش های ویژه باعث می شود بسیاری از فسادها و جنایاتی كه در كشور رخ می دهد كاهش یابد. 

ماهاتیر محمد ادامه داد: مجهز شدن به دانش، از اصلی ترین راههای جلوگیری از ورود استعمار به كشور است و در این فرایند شاخه هایی از دانش از جمله علوم مذهبی نیز باید مورد توجه ویژه قرار گیرند.

Share/Save/Bookmark