شکایت شورای مسلمانان فرانسه از فیسبوک
شکایت شورای مسلمانان فرانسه از فیسبوک
شورای مسلمانان فرانسه (CFCM) روز دوشنبه ۲۵ مارس از شکایت خود علیه فیس‌بوک و توئیتر به دلیل پخش زنده تصاویر حمله تروریستی به مساجد نیوزیلند از سوی مهاجم این حمله خبر داد.
سه شنبه ۶ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۶
کد مطلب: 6685
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از euronews ، این شورا می‌گوید که عنوان شکایت علیه شعبه‌های این دو شرکت بزرگ در فرانسه انتشار مطالب خشونت‌آمیز در حمایت از تروریسم و با محتوای ضدانسانی است. شورای مسلمانان همچنین می‌افزاید که در ویدئوی پخش شده از سوی مهاجم مساجد کرایست چرچ در لحظه حمله به نمازگزاران، کرامت انسانی نقض شده و ممکن است که کودکان به آن دسترسی پیدا کرده باشند. بر اساس قانون فرانسه مجازات ارتکاب اینگونه اعمال در صورت اثبات، دست‌کم سه سال حبس و ۷۵ هزار یورو جریمه نقدی است.
فیس‌بوک پس از حمله تروریستی پانزدهم مارس در نیوزیلند اعلام کرد که ویدئوی پخش زنده مهاجم را به سرعت از این شبکه اجتماعی حذف کرده است؛ این در حالی است که این ویدئوی ۱۷ دقیقه‌ای به سرعت در سایت یوتیوب توسط کاربران به اشتراک گذاشته شد.
مسئولان این شورای مسلمانان فرانسه می گویند که حذف ویدئوی مهاجم حمله تروریستی نیوزیلند توسط فیس‌بوک ۲۹ دقیقه پس از شروع آن انجام شد.
شورای مسلمانان فرانسه (CFCM) در سال ۲۰۰۳ میلادی تاسیس شد. این سازمان غیردولتی در ارتباط با جامعه مسلمانان فرانسه و امور مذهبی فعالیت می کند و با دولت در ارتباط است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا