بیش از ۵۰۰ حمله ضد مساجد و مسلمانان آمریکا در طول امسال
دیلی بیست گزارش داد:
بیش از ۵۰۰ حمله ضد مساجد و مسلمانان آمریکا در طول امسال
یک روزنامه آمریکایی در گزارشی اعلام کرد: تنها امسال بیش از ۵۰۰ حمله خشونت بار ضد مسلمانان و مساجد در آمریکا انجام گرفته است.
چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۷
کد مطلب: 6748
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از ۲۴.ae، روزنامه آمریکایی «دیلی بیست» در گزارشی درباره افزایش حملات ضد مسلمانان در آمریکا در طول امسال نوشت: مساجد کالیفورنیا، کانتیکت و کویینز هدف حملات ضد اسلامی و آتش سوزی قرار گرفتند و افراد ناشناس بر روی دیوارهای این مساجد عبارتهای نژادپرستانه نوشتند.
به گزارش این روزنامه آمریکا، هیئت نظارت بر اسلام هراسی، بیش از ۵۰۰ حادثه خشونت بار ضد مسلمانان در آمریکا از آغاز امسال را ثبت و اعلام کرد: این آمار تخمینی است و احتمال می رود تعداد واقعی این حوادث بیشتر این آمار باشد.
براساس این گزارش، در دو ماه اخیر و پس از حمله «برنت تارانت» استرالیایی به دو مسجد کریست چرچ در نیوزلند و کشته شدن ۵۰ نفر نمازگزار مسلمان در مارس گذشته، مسلمانان آمریکا با سلسله تهدیداتی مواجه بوده اند.
دیلی بیست در گزارش خود آورده است که یک مردی که پیش از این، در یک کلیسا در نزدیکی سن دیگو در جنوب کالیفورنیا تیراندازی کرده است، سوزاندن یک مسجد در همین ایالت پس یک هفته از حمله کریست چرچ را برعهده گرفت.
همچنین مسئولان اجرای قانون در کنتیکت با در دست داشتن دلایل و شواهد تاکید کردند که آتش شوی مسجد الدیانة در شهر نیوهیون در طول تعطیلات پایان هفته، عمدی بوده است.
روز پنجشنبه گذشته نیز مقامات آمریکایی یک فرد دیگر را به ارتکاب جنایت های انزجارطلبانه متهم کردند، این فرد اعتراف کرد که تلاش کرده تا یک مسجد در کویینز در نیویورک را تخریب کند. روز دوشنبه گذشته پلیس یک فرد دیگر را پس از هدف قراردادن یک مسجد و تهدید به قتل مسلمانان در فلوریدا دستگیر کرد.
«عباس بارزیگار» مدیر تحقیقات در موسسه پژوهش ها و تبلغات ملی در شورای روابط اسلام آمریکا اعلام کرد: این جرایم ضد مسلمانان در سال ۲۰۱۵ میلادی آغاز شد و امروز به سطح نگران کننده ای رسیده است.
وی افزود: این موسسه در سراسر این کشور جرایم انزجارطلبانه ضد مسلمانان را دنبال می کند.ما تنها امسال بیش از ۵۰۰ حادثه خشونت بار ضد مسلمانان داشته ایم.
این مسئول شورای روابط اسلام آمریکا، «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا را به تحریک ضد مسلمانان در کمپین انتخابی اش متهم کرد.
Share/Save/Bookmark