«آرنود ون دورن»، از اعضای سابق حزب اسلام‌ستيز «آزادی» هلند
«آرنود ون دورن»، از اعضای سابق حزب اسلام‌ستيز «آزادی» هلند
 
داخلی صفحه آخر خبر
تأسيس نخستين حزب سياسی اسلامی در هلند
«آرنود ون دورن»، از اعضای سابق حزب اسلام‌ستيز «آزادی» هلند كه به‌تازگی به دين مبين اسلام مشرف شده است، از تأسيس اولين حزب سياسی اسلامی در هلند خبر داد.
چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۰۸
کد مطلب: 1941
به گزارش «آرماگدون» ، دورن كه از سازندگان فيلم توهين‌آميز «فتنه» به ساحت مقدس پيامبر(ص) بوده است، با اعلام اين خبر گفت: اين حزب، اولين حزب سياسی اسلامی در اروپا خواهد بود كه با هدف خدمت به اسلام و مسلمانان تأسيس می‌شود.
آرنود ون دورن خاطرنشان كرد: اين حزب متشكل از تعداد زيادی از مسلمانان و همچنين غيرمسلمانانی خواهد بود كه با اسلام و مسلمانان همدردی می‌كنند.
آرنود ون دورن يكی از رهبران حزب راست افراطی و اسلام‌ستيز «آزادی» هلند بود كه چندی پيش به ساخت فيلم توهين‌آميز فقته اقدام كرد. اين فيلم با اهانت به ساحت حضرت محمد(ص)، قرآن كريم و اسلام‌ را با خشونت مرتبط می‌كند.
آرنود ون دورن، پس از اينكه انتشار اين فيلم، اعتراضات زيادی را در جهان در پی داشت، به مطالعه در مورد اسلام و حضرت محمد(ص) كرد و اوايل سال جاری ميلادی به دين اسلام مشرف شد.
وی با شركت در مراسم حج امسال، اعلام كرد: از زمان رسيدن به سرزمين مقدس، بهترين روزهای عمرم را تجربه كرده‌ام و چون دلم می‌خواست كه بيشتر در شهر مدينه باشم، پس از انجام اعمال حج به مدينه باز می‌گردم.
دورن كه به شدت نسبت به نقش داشتن در فيلم توهين‌آميز فتنه ابراز پشيمانی می‌كند، عنوان كرد: هنگاميكه در مقابل آرامگاه حضرت محمد(ص) بودم، احساس شرمساری ‌می‌كردم و در مورد اشتباه خود در شركت‌ داشتن در ساخت اين فيلم فكر می‌كردم. اميدوارم خداوند مرا ببخشد و توبه مرا بپذيرد.
وی پس از سفر به سرزمين وحی، اعلام كرد كه قصد دارد تا خاطرات زيبای خود را از اين سفر در قالب يك كتاب منتشر كند.
آرنود ون دورن، پيش‌تر نيز از توليد يك فيلم بين‌المللی با هدف نشان دادن ويژگی‌های اخلاقی پيامبر اكرم(ص) با نام «محمد: سرور بشريت» و انتشار داستان‌های كوتاه در مورد حضرت محمد(ص) به زبان‌های مختلف در سراسر اروپا خبر داده بود.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا