وقوع ۲ انفجار تروریستی در نزدیکی سفارت ایران در بیروت
داخلی صفحه آخر خبر
23 شهید و 150 زخمی
وقوع ۲ انفجار تروریستی در نزدیکی سفارت ایران در بیروت
دو انفجار در نزدیک سفارت ایران در منطقه بئر حسن در جنوب بیروت رخ داد که بر اثر آن دست کم 23 نفر شهید و بیش از 150 نفر هم زخمی شده اند.
سه شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۲۰
کد مطلب: 2030
به گزارش «آرماگدون» ، بر اثر این دو انفجار خسارتهای فراوانی به ساختمانهای مسکونی و تجاری و خودروهای مردم وارد شده است.
خبرنگار المنار به نقل از منابع آگاه احتمال داد که انفجار اول را یک تروریست انتحاری انجام داده و خود را در آن مکان منفجر کرده است و هنگام خروج شهروندان و دستگاههای حامی سفارتهای ایران و یمن، دومین خودرو بمبگذاری شده منفجر شد که خسارتها و تلفات زیادی به جا گذاشته است
به گفته منابع لبنانی، خودرو بمبگذاری شده حامل ۱۰۰ کیلوگرم مواد منفجره بوده است. بر اساس این گزارش، نیروهای امنیتی اقدام به ایجاد کمربند امنیتی در اطراف منطقه ای که انفجارها رخ داده، کرده اند و مجروحان را به بیمارستانهای نزدیک منتقل کردند. به گفته منابع لبنانی، هفت شهید و حدود ۱۷ زخمی که در بین آنها اتباع غیر لبنانی هم به چشم می خورند به بیمارستان دولتی بیروت منتقل شدند.
اگر چه شبکه المنار به نقل از غضنفر رکن آبادی سفیر ایران در بیروت از شهادت حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم انصاری رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت خبر داده، اما روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر با رد خبر شهادت حجت الاسلام انصاری اعلام کرد: وی در بیمارستان تحت مداواست.
همچنین شبکه المیادین گزارش داد گردانهای عبدالله عزام وابسته به القاعده مسئولیت انفجارهای تروریستی امروز در نزدیکی سفارت ایران در بیروت را برعهده گرفت.
رکن آبادی نیز خاطر نشان کرد رژیم صهیونیستی در پس انفجارهای تروریستی امروز قرار دارد.
Share/Save/Bookmark