اسلام‌هراسی و ایران‌هراسی نقشه شوم استکبار است
وابسته فرهنگی ایران در کراچی:
اسلام‌هراسی و ایران‌هراسی نقشه شوم استکبار است
محمدرضا باقری در دیدار با رییس مؤسسه خیریه شاه همدان پاکستان، از اسلام‌هراسی، شیعه‌هراسی و ایران‌هراسی، به عنوان سه محور اساسی استکبار جهانی برای به رسیدن به اهداف پلید خود یاد کرد.
شنبه ۳۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۵
کد مطلب: 5867
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، سید ازهر علی شاه همدانی، رییس مؤسسه خیریه شاه همدان، مسئول روابط عمومی حوزه علمیه دارالعلوم قمرالاسلام و عضو کنسول علما و مشایخ وزارت امور مذهبی و هماهنگی دینی ایالت سند پاکستان، با محمدرضا باقری، وابسته و مسئول خانه فرهنگ ایران در کراچی دیدار کرد.

سید ازهر علی شاه همدانی در این دیدار گزارش کوتاهی از فعالیت مؤسسه خیریه شاه همدان و مرکز دینی دارالعلوم قمرالاسلام و فعالیت‌های دینی فرهنگی خود در زمینه ایجاد و تحکیم وحدت اسلامی در جامعه پاکستان ارایه داد و طی آن گفت: دارالعلوم قمرالاسلام، از مؤسسات بزرگ آموزشی دینی متعلق به بریلوی‌های صوفی‌مسلک پاکستان است که سید منظور علی شاه همدانی، تأسیس شده است.

وی در ادامه گفت: سید منظور علی شاه همدانی، بنیانگذار دارالعلوم قمرالاسلام و سید عظمت علی شاه همدانی (فرزند مؤسس دارالعلوم قمرالاسلام) متعلق به مسلک تصوف و از تبار میر سید علی همدانی هستند؛ بنابراین همیشه بر اخوت و وحدت اسلامی اعتقاد داشته‌اند و برای ایجاد اتحاد و همبستگی در میان فرق اسلامی فعال بوده‌اند.

سید ازهر علی شاه همدانی در پایان سخنانش اظهار کرد: اساتید و مسئولان دارالعلوم قمرالاسلام، از بدو پیروزی انقلاب اسلامی همیشه حضوری فعال در مراسم نمایندگی‌های جمهوری اسلامی در پاکستان داشته و همواره حمایت و ارادت قلبی خود را نسبت به نظام جمهوری اسلامی اثبات کرده‌اند. همچنین از آنجا که از تبار میر سید علی همدانی هستیم؛ بنابراین ایران اسلامی را خانه دوم خود می‌دانیم.

در ادامه محمدرضا باقری، مسئول خانه فرهنگ ایران در کراچی، از تأکید سید ازهر علی شاه همدانی بر تحکیم و تقویت اتحاد بین مسلمین قدردانی کرد و در ادامه بیان کرد: در قرآن مجید آیات زیادی وجود دارد که بر ضرورت وحدت و اجتناب از هرگونه تقرقه دلالت دارد.

وی ادامه داد: ایجاد وحدت و از بین بردن اختلاف و تفرقه از وظایف اساسی همه مسلمانان به ویژه علما و متفکران با نفوذ جامعه مسلمانان است؛ به ویژه در شرایطی که استکبار جهانی و آمریکا همواره برای تضعیف و تفرقه بین مسلمانان طرح‌ها و دسیسه‌های زیادی را به راه انداخته‌اند. از آخرین دسیسه‌های آنان ایجاد گروه‌های جنایتکار و آدمکش «داعش» و «النصره» است که هم‌اکنون جزو کلیدی‌ترین نقشه آنها به حساب می‌آید.

باقری افزود: استکبار جهانی به رهبری آمریکا و صهیونیسم و اذناب آنان از طریق سه محور کلی به دنبال ضربه زدن به امت اسلامی هستند. آنان با اجرای این سه محور اساسی در پی اهداف نامشروع و شیطانی خود هستند تا جهان اسلام را گرفتار مشکلات و تفرقه و درگیری کنند و از نتیجه آنها سود خود را حاصل کنند.

رییس خانه فرهنگ ایران در کراچی در پایان از اسلام‌هراسی، شیعه‌هراسی و ایران‌هراسی، به عنوان سه محور اساسی استکبار جهانی برای به رسیدن به اهداف پلید خود یاد و بر ضرورت شناسایی دقیق و آگاهی کامل نسبت به دسیسه‌های دشمنان اسلام و خنثی‌سازی طرح‌های شیطانی استکبار علیه جهان اسلام تأکید کرد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : مهر