لغو نمایشگاه کاریکاتورهای موهن به ساحت پیامبر اسلام (ص) در لندن
لغو نمایشگاه کاریکاتورهای موهن به ساحت پیامبر اسلام (ص) در لندن
روزنامه ایندیپندنت روز پنجشنبه نوشت: نمایشگاه کاریکاتورهای موهن به ساحت پیامبر گرامی اسلام (ص) که قرار بود در لندن برگزار شود به دلایل امنیتی لغو شده است.
جمعه ۳۰ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۳۴
کد مطلب: 3751
به گزارش «آرماگدون» ، ایندیپندنت افزود: 'آنی ماری واترز' سازمان دهنده این نمایشگاه و نامزد سابق حزب راستگرای 'یوکیپ 'و اداره کننده مرکز 'دیده بان شریعت' در انگلیس، برگزاری این نمایشگاه را که برای ماه سپتامبر برنامه ریزی شده بود به دلایل امنیتی و خطر بروز خشونت لغو کرده است.
این روزنامه اضافه کرد: قرار بود در این نمایشگاه «گرت ویلدرز» سیاستمدار راست گرای افراطی هلندی که قبلاً به پیامبر گرامی اسلام (ص ) و قرآن توهین کرده بود، سخنرانی کند.
ایندیپندنت نوشت: 'آنی ماری واترز' سازمان دهنده نمایشگاه در پایگاه اینترنتی 'دیده بان شریعت' در انگلیس نوشت: وی بدلیل احتمال خطر احتمالی در جریان این نمایشگاه تصمیم به لغو این رویداد گرفته است.
این روزنامه اضافه کرد: 'آنی ماری واترز' می گوید: در گفت وگوهای چند هفته گذشته با اسکاتلندیارد و کارشناسان ضد تروریسم به این نتیجه رسیدیم که خطر برگزاری این نمایشگاه بسیار بالا است.
ایندیپندنت، افزود: یک گروه ضد اسلام هراسی در انگلیس گفته است که دعوت وایلدرز برای سخنرانی در این نمایشگاه نشان دهنده دامن زدن به تنش ها و نه دفاع از آزادی بیان است.
به نوشته این روزنامه، ویلدرز در سال ۲۰۰۹ میلادی از ورود به انگلیس منع شد و 'جکی اسمیت' وزیر کشور وقت او را به دلیل اظهاراتش درباره اسلام 'یک عنصر نامطلوب ' توصیف کرده بود.
این روزنامه با اشاره به حمله مسلحانه به نشریه 'شارلی ابدو' در پاریس در ژانویه گذشته که منجر به کشته شدن ۱۱ نفر شد، نوشت: مسلمانان کشیدن تصاویر از پیامبراسلام (ص) را عملی توهین آمیز به شمار می آورند.
روزنامه ایندیپندنت افزود: 'فیاض موقال' مدیر گروه غیرانتفاعی ' موضوعات دینی' که گروهی ضد اسلام هراسی است در ماه گذشته میلادی به ایندیپندنت گفته بود که این نمایشگاه برخلاف آنچه گفته می شود ارتباطی با آزادی بیان ندارد و به طور آشکار به منظور 'ایجاد تحریک و شعله ور کردن ' احساسات مسلمانان طراحی شده است.
این روزنامه به نقل از موقال اضافه کرد: فردی به این نمایشگاه دعوت شده است که دلیل اظهارات نژادپرستانه اش در انتظار محاکمه بسر می برد .
Share/Save/Bookmark
مرجع : تنا