افزایش تبعیض نژادی علیه مسلمانان در آمریکا
افزایش تبعیض نژادی علیه مسلمانان در آمریکا
تبعیض علیه مسلمانان در آمریکا در سال ۲۰۲۱ میلادی نسبت به سال ۲۰۲۰ میلادی ۹ درصد افزایش یافته است.
چهارشنبه ۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۴
کد مطلب: 7171
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از الامة، تبعیض علیه مسلمانان در ایالات متحده آمریکا در سال ۲۰۲۱ میلادی در مقایسه با سال قبل ۹ درصد افزایش یافته است.
شورای روابط آمریکایی – اسلامی (CAIR) ، بزرگ‌ترین سازمان غیردولتی در آمریکا که از حقوق مسلمانان دفاع می کند، در گزارش خود از شکایت های مسلمانان علیه تبعیض نژادی در این کشور پرده برداشت.
در این گزارش که با عنوان آزادی بیان، جرایم نفرت، تعرض فیزیکی و تبعیض در مدارس است، آمده است که شش هزار و ۷۲۰ شکایت به این شورا در سال ۲۰۲۱ میلادی ارایه شده است که نسبت به سال ۲۰۲۰ میلادی ۹ درصد افزایش یافته است.
براساس این گزارش، حوادث انزجارطلبانه و تحریک و تعصب با عنوان تعرض فیزیکی مانند برداشتن حجاب با زور، آزار و اذیت و خرابکاری ، ۲۸ درصد افزایش یافت.
نهاد عوض، مدیر ملی شورای روابط آمریکایی – اسلامی اعلام کرد: اسلام هراسی همچنان جامعه را در این کشور تهدید می کند.
وی گفت: باید دولت فدرال به تعصب ساختاری ضد اسلامی و مسایل حقوق شهروندی که جوامع مسلمان با آن مواجه هستند، رسیدگی کند. باید هر فردی در کشورما بتواند آزادانه عبادت کند و در امنیت سفر کند و به مدرسه برود.
شورای روابط آمریکایی – اسلامی در ۲۵ ایالت آمریکا دفتر دارد. یک سازمان غیردولتی است که تبعیض و حوادث اسلام هراسی علیه مسلمانان را در سراسر این کشور پیگیری می کند و شکایت ها را ثبت می کند و برای کمک به قربانیان تلاش می کند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان