افزایش ۵۲ درصدی اسلام هراسی در انگلیس
افزایش ۵۲ درصدی اسلام هراسی در انگلیس
شورای اسلامی انگلیس خواستار اقدام عملی دولت در پی افزایش ۵۲ درصدی اسلام هراسی در این کشور در ۲ سال گذشته شد.
چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۶
کد مطلب: 6604
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از «عرب نیوز»، تعداد جرایم ناشی از تنفر در انگلیس و ولز با افزایش چشمگیر حملات مستقیم به مسلمانان در پنج سال گذشته بیش از ۲ برابر شده است.
گزارش های رسمی منتشر شده نشان می دهد که جرایم ناشی از تنفر با انگیزه های مذهبی تنها در ۲ سال گذشته ۴۰ درصد افزایش داشته و ۵۲ درصد این جرایم به طور مستقیم مسلمانان را هدف قرار گرفته است.
این اطلاعات پس از آن یافت شد که گزارشی جداگانه از سوی «کمیسیون برابری و حقوق بشر» آشکار کرد که ۷۰ درصد مسلمانان در یک نظر سنجی سراسری گفته اند که تعصب ها و پیش داوری ها را در زندگی روزانه خود تجریه کرده اند.
«دیوید لمی»، نماینده حزب کارگر که بخشی از کمپین «بهترین برای بریتانیا» است در این باره می گوید: میزان افزایش جرایم ناشی از تنفر در سال های اخیر شرم آور است. اینها همه ناشی از افرادی است که در راس قرار دارند. لفاظی های بیگانه هراسانه از سوی رهبران سیاسی منجر به بروز خشونت و دیگر آزاری در خیابان های ما شده است.
وی افزود: هیچ تعجبی ندارد که حملات اسلام هراسانه علیه زنان مسلمان که پوشیه می زنند در پی توهین از سوی «بوریس جانسون» که آنها «صندوق پستی» توصیف کرده بود، بیشتر شده است.
«ساجد جاوید»، وزیر کشور انگلیس در این باره گفت: جرایم ناشی از تنفر به طور مستقیم علیه ارزش های وحدت، شکیبایی و احترام متقابل این کشور عمل می کند.
انتشار آمار جدید که افزایش جرایم ناشی از تنفر و اسلام هراسانه را در انگلیس نشان می دهد، شورای اسلامی انگلیس را بر آن داشته است تا درخواست های مکرر برای اقدامات موثر و کارآمد دولت در این زمینه ارائه دهد.
«هارون خان»، دبیر کل شورای اسلامی انگلیس در این باره گفت: مسلمانان انگلیس سال هاست که خواستار اقدامی عملی از سوی دولت علیه افزایش اسلام هراسی شده اند اما تاکنون پاسخ مناسبی در این زمینه دریافت نکرده اند اما دیگر دولت نمی تواند کنار بنشیند و به گسترش اسلام هراسی نگاه کند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان