ممنوعیت فعالیت ده‌ها جمعیت اسلامی و خیریه در تونس
ممنوعیت فعالیت ده‌ها جمعیت اسلامی و خیریه در تونس
فعالیت ده‌ها جمعیت اسلام گرا و خیریه در تونس که مظنون به دریافت کمک از خارج و ارتباط با اسلام گرایان تندرو هستند ممنوع اعلام شد.
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۰۳
کد مطلب: 2905
به گزارش «آرماگدون» ، مقامات تونسی فعالیت ده‌ها جمعیت اسلامی و خیریه را که منابع مالی مشکوکی دارند ممنوع کردند. این اقدام تلاشی برای متوقف کردن هرگونه کمک مالی به فعالیت‌های تروریستی محسوب می‌شود.
به گزارش خبرگزاری آلمان از تونس، استانداران در چند استان بخش مرکزی تونس از متوقف شدن فعالیت برخی جمعیت‌های خیریه از جمله ۱۹ جمعیت در استان نابل، ۱۸ جمعیت در بنزرت، ۸ جمعیت در صفاقس و المنستیر خبر دادند.
دولت موقت تونس نیز روز پنجشنبه با انتشار بیانیه‌ای برکناری «سلیم البریکی» مدیرکل جمعیت‌ها و احزاب سیاسی را اعلام کرد.
ممنوع شدن فعالیت جمعیت‌های خیریه بخشی از تدابیر دولت با هدف محاصره تروریست‌ها و خشکاندن منابع مالی آن‌ها پس از کشته شدن ۱۵ نیروی ارتش در کوه‌های الشعانبی در ۱۶ ماه گذشته محسوب می‌شود.
دولت تونس کمیته‌ای برای بررسی تامین مالی داخلی و خارجی بیش از ۱۵۰ جمعیت و میزان احتمال ارتباط آن‌ها با فعالیت‌های تروریستی، تشکیل داده است.
وزارت کشور تونس روز پنجشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد اقدام استانداران به متوقف کردن فعالیت برخی جمعیت‌ها، اقدامی موقت برای حفظ نظم عمومی است و فعالیت این جمعیت‌ها تا زمان انجام شدن تحقیقات بیشتر درباره آن‌ها متوقف خواهد ماند. همچنین این جمعیت‌ها حق دفاع از خود را خواهند داشت.
ده‌ها جمعیت اسلام گرا و خیریه در تونس مظنون به دریافت کمک از خارج و ارتباط با اسلام گرایان تندرو و تبلیغ گفتمان دینی تندرو هستند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ابنا