رای دیوان دادگستری اروپا به نفع منع حجاب در محیط کار
رای دیوان دادگستری اروپا به نفع منع حجاب در محیط کار
رسانه ها در انگلیس از رای دیوان دادگستری اروپا مبنی بر حق کارفرمایان برای ممنوع کردن حجاب کارکنان خود خبر دادند .
جمعه ۲۵ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۷
کد مطلب: 7091
به گزارش «آرماگدون» ، در رای دیوان دادگستری اروپا آمده است از این پس مدیران شرکت‌ها و کارفرمایان مجازند استفاده از نماد‌های دینی و نیز سیاسی و فلسفی را برای کارکنان خود ممنوع کنند.
دیوان دادگستری اروپا با وجود این از دولت‌ها و کارفرمایان در کشور‌ها خواسته است متناسب با فضای حاکم بر کشور‌ها تصمیم بگیرند.
با این حکم کارفرمایان در اروپا می‌توانند حجاب را برای دختران و زنانی که در زیر مجمموعه آنان فعالیت می‌کنند ممنوع کنند.
شماری از مسلمانان و نهاد‌های مدنی به این حکم واکنش نشان داده و آن را مغایر با حق ازادی افراد و زنان مسلمان دانستند که منجر به ایجاد محدودیت و تلاش برای انزوای بخشی از افراد جامعه می‌شود.
رای دیوان دادگستری اروپا در پی شکایت دو زن مسلمان آلمانی صادر شد که مدیر شرکت به انان گفته بود برای ادامه کار باید حجاب خود را بردارند.
بنا بر اعلام رسانه‌ها در انگلیس دادگاه قانون اساسی آلمان پیش‌تر نیز قانون ممنوع شدن حجاب برای کاراموزان رشته حقوق را در دادگاه‌های این کشور تایید کرد.
برغم ادعای آزادی عقیده و انجام امور دینی در اروپا، حفظ شعائر دینی برای مسلمانان در این قاره هر سال سخت‌تر می‌شود.
کارشناسان معتقدند معضل اسلام ستیزی که اخیرا در اروپا افزایش یافته پیشتر نیز وجود داشته است و مسلمانان و سازمان‌ها و نهادهای اسلامی را هدف قرار می‌داد، اما از سال ۲۰۰۱ به این رشد قابل توجهی یافته است.
در سال‌های اخیر اقدامات خشونت آمیز و نژادپرستانه که مسلمانان و نهادهای اسلامی را هدف قرار داده به تهدیدی واقعی و مستقیم برای زندگی روزمره و آداب و سنن دینی و آزادی‌های فکری آن‌ها تبدیل شده است. امروزه مسلمانان در اروپا با افراط گرایی و تروریسمی مواجه هستند که وجودشان را هدف قرار داده است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما