فیلتر شدن شبکه های اجتماعی در پی ناآرامی های ضد اسلامی در سریلانکا
فیلتر شدن شبکه های اجتماعی در پی ناآرامی های ضد اسلامی در سریلانکا
دولت سریلانکا اقدام به فیلتر کردن موقت اپلیکیشن های پیام رسانی و شبکه های رسانه های اجتماعی از جمله فیس بوک و واتس اپ در پی حملات مکرر به مساجد و محل های کسب و کار مسلمانان کرده است.
دوشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۱
کد مطلب: 6731
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از «رویترز»،دولت سریلانکا اقدام به فیلتر کردن موقت اپلیکیشن های پیام رسانی و شبکه های رسانه های اجتماعی از جمله فیس بوک و واتس اپ در پی حملات مکرر به مساجد و محل های کسب و کار مسلمانان کرده است.

این در حالی است که جامعه مسلمانان سریلانکا درگیر بدترین ناآرامی ها در این کشور در پی بمب گذاری های عیدپاک است.

تعدادی از سریلانکایی ها اقدام به پرتاب سنگ به سوی مساجد و مغازه های مسلمانان کردند و یک مرد مسلمان در منطقه مسیحی نشین «شیلاو» در ساحل غربی به دلیل بحث هایی که در فیس بوک به راه افتاده بود،مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

مقامات سریلانکایی می گویند که که نویسنده یکی از پست های فیس بوکی تهدید کننده مسلمانان که در آن نوشته شده بود «یک روز شما گریه خواهید کرد» را دستگیر کرده اند.

صبح امروز (دوشنبه ۲۳ اردیبهشت) هم گروهی از افراد که گفته می شود به محل های کسب و کار مسلمانان حمله کرده بودند،دستگیر شدند.

«سامیت آتاپاتو»،سخنگوی پلیس اعلام کرد که مردم به ویژه در منطقه بودایی نشین خواستار آزادی مردان دستگیر شده هستند .

وی اعلام کرد که پلیس برای کنترل شرایط اقدام به برقراری حکومت نظامی در طول شب کرد.

شورای اسلامی سریلانکا اعلام کرد که چند مسجد و منازل مسکونی مسلمانان در حمله اخیر دچار آسیب شده است اما میزان تخریب و تعداد دستگیر شده ها هنوز کاملا مشخص نیست.

موج جدید را می توان بدترین خشونت ها علیه مسلمانان در سه هفته گذشته و از زمانی دانست که بمب گذارهای انتحاری به هتل ها و کلیساها حمله کرده و بیش از ۲۵۰ نفر را کشتند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان