نارضایتی شورای مسلمانان بریتانیا از روند کند مقابله با موج اسلام هراسی
نارضایتی شورای مسلمانان بریتانیا از روند کند مقابله با موج اسلام هراسی
یک سال پس از حمله تروریستی نژادپرست انگلیسی به مسلمانان نمازگزار در بیرون از یک موسسه اسلامی در شمال شهر لندن، شورای مسلمانان انگلیس در بیانیه ای اعلام کرد هیچ اقدام قابل توجهی در اجرای قانون مبارزه با جرایم ناشی از نفرت و نیز مبارزه با اسلام هراسی در این کشور مشاهده نمی شود.
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۴۹
کد مطلب: 6560
به گزارش «آرماگدون» ، یک سال پس از حمله تروریستی نژادپرست انگلیسی به مسلمانان نمازگزار در بیرون از یک موسسه اسلامی در شمال شهر لندن، شورای مسلمانان انگلیس در بیانیه ای اعلام کرد هیچ اقدام قابل توجهی در اجرای قانون مبارزه با جرایم ناشی از نفرت و نیز مبارزه با اسلام هراسی در این کشور مشاهده نمی شود.
یک سال پیش دارن اوزبورن (Darren Osbourne )، سفیدپوست مرتبط با گروه های راست افراطی، با کرایه کردن یک ون ابتدا تلاش کرد تا به صف راهپیمایان روز قدس در لندن حمله کند اما از آنجایی که به علت راهپیمایی هواداران فلسطین، خیابان های مرکزی شهر لندن شلوغ بود، دیر به محل رسید و در نتیجه به سمت خانه رفاه مسلمان (Muslim Welfare House) در شمال لندن راند.
دارن اوزبورن که قبلا هم در میخانه ای به دوستانش گفته بود مایل است مسلمانان را بکشد، مسلمانانی را که پس از خواندن نماز و نیایش از این مرکز بیرون می آمدند، زیر گرفت و مکرم علی ۵۱ را ساله کشت و ۱۲ مسلمان دیگر را مجروح کرد.
پس از گذشت یک سال، اکنون شورای مسلمانان انگلیس در بیانیه ای نوشت که اقدام مناسبی برای کاهش جرایم ناشی از نفرت و نیز مبارزه با اسلام هراسی گسترده در این کشور دیده نمی شود.
به نوشته بیانیه شورای مسلمانان انگلیس، ابعاد اسلام هراسی در این کشور کاملا نگران کننده است مثلا از زمان حمله دارن اوزبورن در محله فنیزبری پارک (Finsbury Park) لندن به مسلمانان ، مساجدی در شهرهای منچستر و لیدز مورد حمله قرار گرفته، نامه هایی برای تشویق مردم به منظور حمله به مسلمانان در شهرهای انگلیس توزیع شده و پودرهای سفید رنگ مشکوکی به نشانی شماری از مسلمانان، از جمله نمایندگان مجلس انگلیس ارسال شده است.
در این بیانیه آمده است پارسال، در مقایسه با سال ۲۰۱۶ میلادی، شمار حملات به مسلمانان و مراکز اسلامی در انگلیس دو برابر شده است. در ادامه این بیانیه آمده است حتی دولت انگلیس نیز اعلام کرده است در پنج سال گذشته، چهار نفر که تحت تاثیر تبلیغات افراد، گروه ها و سازمان های راست افراطی قرار داشتند به مسلمانان و مراکز اسلامی حمله کرده اند و به نوشته روزنامه تایمز، ۴۰ نفر از اعضای گروه نونازی انگلیس در بازجویی ها به پلیس اعلام کردند که می خواستند عملیات تروریستی علیه مسلمانان در سراسر این کشور اجرا کنند.
شورای مسلمانان انگلیس در این بیانیه نوشته است اکنون بسیاری از افراد درباره آینده نگرانند.
در این بیانیه همچنین آمده است ترزا می، نخست وزیر انگلیس، پس از حمله تروریستی پارسال به مسلمانان در لندن گفت سال هاست افراط گرایی، از جمله اسلام هراسی در این کشور تحمل شده است و برای حفاظت از مراکز نیایش، بودجه ای اختصاص خواهد داد ولی یک سال پس از این حادثه تروریستی، اجرای قانون مبارزه با نفرت در انگلیس، از جمله مبارزه با اسلام هراسی، پیشرفتی نداشته است.
پلیس انگلیس در ماههای اخیر به از مدیران مساجد و مراکز اسلامی خواسته است تدابیر امنیتی را برای افراد حاضر در این اماکن تقویت کنند و به همین علت برابر شماری از مساجد و مراکز اسلامی از جمله مرکز اسلامی انگلیس ستونهای بتونی یا اهنی و یا موانع فلزی کار گذاشته شده است .
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما