شورای اجرایی مسلمانان بلژیک هتک حرمت مساجد را محکوم کرد
شورای اجرایی مسلمانان بلژیک هتک حرمت مساجد را محکوم کرد
شورای اجرایی مسلمانان بلژیک با صدور بیانیه‌ای هتک حرمت هم‌زمان سه مسجد در شهر «گنک» این کشور را محکوم کرد.
سه شنبه ۵ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۳۴
کد مطلب: 2069
به گزارش «آرماگدون» ، شورای اجرایی مسلمانان بلژیک ضمن محکوم کردن اقدام نژادپرستانه برخی از تندروها و حمله به سه مسجد در شهر «گنک» و نوشتن شعارهای موهن به مسلمانان بر روی در و دیوارهای این اماکن عبادی، مسلمانان را به آرامش فراخواند.
در بخشی از این بیانیه تاکید شده است: علی‌رغم ابعاد بسیار نارحت‌کننده این اقدام شنیع، شورای اجرایی مسلمانان بلژیک از همه شهروندان پیرو اسلام می‌خواهد که در دام افراد تندرو گرفتار نشوند و درصدد پاسخ‌گویی به این‌گونه اقدامات برنیایند چراکه این فعالیت‌ها فقط با هدف تشویش اذهان و ترغیب مسلمانان به ایجاد تنش صورت می‌گیرد.
در ادامه این بیانیه می‌خوانیم: تعالیم اسلامی به ما دستور می‌دهند که با مخالفان با زبان گفت‌وگو سخن بگوییم و اسیر هیجانات و تحریکات دشمنان نشویم. در مقابل این اقدامات پیشنهاد می‌کنیم درب مساجد را به روی شهروندان غیرمسلمان بگشایید تا همگان با چهره واقعی اسلام آشنا شوند.
شماری از افراد ناشناس با حمله به سه مسجد در شهر گنک«Genk» واقع در ناحیه فلماند بلژیک، حرمت این اماکن مقدس مسلمانان را شکستند. اسلام هراسان با کشیدن صلیب های شکسته، جملات نژادپرستانه و عبارات توهین آمیز روی دیوار این سه مسجد به ساحت مقدس مکان های مذهبی مسلمانان بی‌احترامی کردند.
نیروهای پلیس بلژیک از شناسایی دو مظنون اصلی این اقدام نژادپرستانه با استفاده از شهادت شاهدین و تصاویر ضبط شده توسط دوربین های کار گذاشته در نزدیکی محل خبر دادند. بنا به گزارش این نیروها همچنین حکم توقیف این اسلام‌هراسان صادر شده است و آنان هم اکنون تحت مراقبت به سر می برند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : yabiladi