نشست نقد و بررسی بازی «انقلاب ۱۹۷۹» در خبرگزاری فارس
نشست نقد و بررسی بازی «انقلاب ۱۹۷۹» در خبرگزاری فارس
بازی رایانه‌ای «انقلاب ۱۹۷۹» ساخته شرکت آمریکایی Ink Stories با حضور کارشناسان و صاحب‌نظران بازی‌های رایانه‌ای فردا در دانشکده رسانه خبرگزاری فارس نقد و بررسی خواهد شد.
سه شنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۲۰
کد مطلب: 4427
به‌گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری فارس، پس از رونمایی بازی انقلاب ۱۹۷۹ساخته شرکت آمریکایی Ink Stories که به روایت مقاطعی از انقلاب اسلامی ایران پرداخته است و انتشار خبر فیلتر شدن سایت‌هایی که حاوی لینک دانلود این بازی هستند، دانشکده رسانه خبرگزاری فارس طی نشستی با حضور علی صابونچی مدیر موسسه آرماگدون، بابک کرباسی بازی ساز و نماینده کار گروه بازی‌های رایانه‌ای در نظام صنفی رایانه‌ای کشور و محمود بلالی کارشناس رسانه و مدیر پایگاه تخصصی کالبدشکافی بازی‌های رایانه‌ای به ابعاد مختلف این بازی ضد ایرانی خواهد پرداخت.
در این نشست «اهداف اصلی» سازندگان بازی انقلاب ۱۹۷۹، روند تولید و سبک ساخت این بازی، جوانب فنی و محتوایی این بازی، نگاهی به آینده مقابله فرهنگی با ایران و سبک مقابله به مثل ایران در این عرصه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
گفتنی است در بازی ویدیویی «انقلاب ۱۹۷۹» به بازیکن امکان داده می‌شود تا حضور در فضای انقلاب سال ۱۹۷۹ ایران را تجربه کند.
«واسیلیکی (نوید) خوانساری» از سازندگان این بازی در این‌باره می‌گوید: بازی انقلاب ۱۹۷۹ یک بازی ویدیویی بر اساس اتفاقات واقعی در انقلاب ایران است. به افراد اجازه می‌دهد تا تجربه‌ای بسیار عمیق از حضور در انقلاب سال ۱۹۷۹ ایران را داشته باشند. شما به عنوان گیمر می‌توانید پا جای پای کسی بگذارید که واقعاً در آن زمان حضور داشته است.
وی پیش از رونمایی این بازی در مصاحبه با شبکه تلویزیونی Russia Today اعلام کرد که می‌خواهد در این بازی به مسایلی در ایران از قبیل حجاب، نظارت و سانسور بپردازد. خوانساری همچنین می‌گوید که در این بازی سعی شده نشان داده شود که چگونه یک فرد می‌تواند فریب بخورد و به یک فرد تندروی ضد آمریکایی تبدیل شده، به مبارزه با شاه بپردازد!
خوانساری در ساخت این بازی از افراد ایرانی دیگری از قبیل فرشاد فراحت (از عوامل ساخت فیلم آرگو) و نوید نگهبان استفاده کرده است.
به‌گزارش فارس، نشست نقد و بررسی بازی رایانه‌ای انقلاب ۱۹۷۹ از ساعت ۱۰ روز چهارشنبه اول اردیبهشت، در سالن کنفرانس دانشکده رسانه فارس به نشانی ضلع شمال‌شرقی چهارراه حافظ، کوچه شهید سعیدی، بن‌بست شبنم برگزار خواهد شد و شرکت در این نشست برای عموم علاقه‌مندان و اصحاب رسانه آزاد است.

Share/Save/Bookmark
مرجع : فارس