روزهاي خوش امير جديد قطر با عربستان طولاني نبود
روزهاي خوش امير جديد قطر با عربستان طولاني نبود
 
داخلی صفحه آخر خبر
ممنوع شدن هرگونه همکاری رسانه‌ای با قطر در عربستان
شورای مرکزی رادیو تلویزیون عربستان، هرگونه همکاری رسانه‌های این کشور با شبکه الجزیره قطر را ممنوع کرد.
سه شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۲۳:۲۵
کد مطلب: 2483
به گزارش «آرماگدون» ،"خالد العلی" مدیر شرکت تولیدات تلویزیونی طرف قرارداد شبکه الجزیره قطر در عربستان، با اعلام این خبر افزود: این شرکت به مصوبات و دستورات شورای رادیو تلویزیون پایبند خواهد بود.
دولت عربستان پیشتر اعلام کرده بود که ظرف چند روز آینده دفتر شبکه تلویزیونی الجزیره قطر را تعطیل می کند، و فعالان مطبوعاتی عربستانی را از همکاری با رسانه های قطر منع خواهد کرد.
"عبدالرحمن المرشد" گزارشگر شبکه دولتی " قطر" در عربستان هم روز دوشنبه اعلام کرد که به علت اختلافات سیاسی عربستان، امارات و بحرین با قطر، همکاری خود را با این شبکه متوقف کرده است.
گزارش های منتشر شده حاکی است که مسئولان امارات نیز هر گونه همکاری رسانه ای و غیررسانه ای با قطر را ممنوع کرده اند و مقامات اماراتی از سفر به قطر امتناع می کنند.
همچنین مسافران عربستانی که از طریق گذرگاه سلوی وارد قطر می شدند، درپی فراخوانده شدن سفرای عربستان، امارات و بحرین از دوحه، نگران بسته شدن مرز زمینی عربستان و قطر هستند، ولی این گذرگاه همچنان باز است و تردد در آن جریان دارد.
تجار عربستانی، اماراتی و قطری هم که با همدیگر داد و ستد می کنند، نگران تأثیر سوء اختلافات کشورشان در فعالیت های تجاری خود هستند.
سایت "ایلاف" نوشت: دولت قطر هنوز تصمیمی درباره فعالیت تجار عربستانی مقیم دوحه اتخاذ نکرده است، ولی فعالیت تجاری برخی از سرمایه گذاران عربستانی مقیم دوحه در چند روز گذشته اندکی کاهش یافته است و این در حالی است که مسئولان عربستانی بارها اعلام کرده اند که تحریم "سیاسی" قطر، تأثیری در بخش های دیگر نخواهد گذاشت.
از طرفی، دوحه سه ماه دیگر میزبان یک کنفرانس بین المللی پزشکی جراحی زیبایی است، و قرار است شرکت های عربستانی زیادی به کنفرانس دعوت شوند، ولی برخی منابع خبری از احتمال لغو کنفرانس در صورت تداوم اختلافات خبر داده اند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : العالم