تظاهرات برای پایان دادن به اسلام هراسی در «کلگری» کانادا
تظاهرات برای پایان دادن به اسلام هراسی در «کلگری» کانادا
گروهی از مسلمانان کانادا با برگزاری تظاهرات در «کلگری» خواستار پایان دادن به اسلام هراسی در این کشور شدند.
شنبه ۱۲ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۶
کد مطلب: 7082
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از « calgary.ctvnews»،گروهی از مسلمانان کانادا با برگزاری تظاهرات در «کلگری» خواستار پایان دادن به اسلام هراسی در این کشور شدند.
این گروه از تظاهرکنندگان با محکوم کردن حملات اخیر به مسلمانان در «آلبرتا» و « ساسکاچوان» از دولت خواستند تا اقدامات جدی علیه اسلام هراسی در این کشور انجام دهد.
«ریاض خواجه» با صدایی سرشار از ناامیدی گفت: این گونه اتفاقات قلب ما را به درد آورده و احساس یاس و ناامیدی را در ما به وجود آورده اند.
این تظاهرات پس از آن برگزار شد که اخیرا دو خواهر محجبه مسلمان در «سنت آلبرت» و یک مرد مسلمان در «ساسکاتون» هدف حمله قرار گرفتند.
خواجه در این باره گفت: همه این اقدامات مربوط به جامعه مسلمانان است و پیروان اسلام را هدف قرار داده است ، مردم ترسیده اند اما در عین حال ما نمی توانیم مرعوب شویم.
این گروه همچنین پس از کشف قبور بدون علامت بیشتر در ساسکاچوان به احترام قربانیان و بازماندگان مدارس مسکونی لحظه ای سکوت اختیار کردند.
قتل اخیر خانواده مسلمان در شهر لندن و تیراندازی در مسجد شهر کبک در سال ۲۰۱۷ از جمله موارد دیگری هستند که مسلمانان در کلگری را وادار به اقدام برای رساندن صدای خود به مقامات کردند.
این در حالی است که شورای شهر «اجاکس» واقع در انتاریوی کانادا نیز چند روز پیش خواستار برگزاری نشست ملی درباره اسلام هراسی شد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان