رئیس حزب افراطی دانمارک در اقدامی اسلام ستیزانه قرآن را آتش زد
رئیس حزب افراطی دانمارک در اقدامی اسلام ستیزانه قرآن را آتش زد
رئیس یک حزب راست افراطی دانمارک روز جمعه طی اقدامی، در راستای اسلام هراسی، مقابل پارلمان این کشور یک نسخه از قرآن را آتش زد.
شنبه ۳ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۴
کد مطلب: 6678
به گزارش «آرماگدون» به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، در حالی که شماری از مسلمانان دانمارک برای محکومیت جنایت اخیر در نیوزیلند با اقدامی نمادین در مقابل پارلمان این کشور در کپنهاگ نماز ظهر جمعه را اقامه کردند، «راسموس پالودَن» رئیس حزب راست افراطی «استرام کورس» در اقدامی تحریک آمیز نسخه ای از کتاب قرآن را آتش زد.
بر اساس این گزارش شماری از طرفداران این حزب افراطی در فاصله ۱۰۰ متری از میدانی که مسلمانان نماز خواندن با سردادن شعار و ایجاد سر و صدا دست به اقدامات تحریک آمیز می زدند.
این گزارش می افزاید، «مارتین هنریکس» نماینده پارلمان دانمارک از حزب دست راستی افراطی «مردم» نیز در این تجمع حضور داشت و او نیز علیه نمازگزاران فعالیت می کرد.
احزاب تندرو راستگرا تقریبا در بیشتر کشورهای اروپایی حضوری قوی در رقابت‌های انتخاباتی دارند.
جمعه گذشته نمازگزاران مسلمان در دو مسجد در شهر «کرایس چرچ» نیوزیلند هدف حمله مسلحانه قرار گرفتند. این حمله ۵۰ کشته و ده ها زخمی در پی داشت.
به گفته ناطران موجی از راست گرایی از اواخر دهه ۸۰ شروع شد و در حال حاضر تحت عنوان اسلام هراسی و نژاد پرستی ظهور کرده است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایرنا