اخراج ۲۰۰ مبلغ اسلامی از سریلانکا
اخراج ۲۰۰ مبلغ اسلامی از سریلانکا
وزیر کشور سریلانکا از اخراج ۶۰۰ تبعه خارجی از جمله ۲۰۰ مبلغ و عالم اسلامی از این کشور خبر داد.
دوشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۳
کد مطلب: 6713
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از خلیج اون لاین، وزیر کشور سریلانکا در گفتگو با خبرگزاری فرانسه اعلام کرد: این کشور ۶۰۰ تبعه خارجی از جمله ۲۰۰ عالم دینی مسلمان را از زمان حملات عید فصح که به کشته شدن ۲۹۰ نفر منجر شد، اخراج کرده است.

وی گفت: این مبلغان مسلمان به طور قانونی وارد سریلانکا شده است، اما پس از عملیات امنیتی انجام شده پس از حملات اخیر متوجه شدند که از مدت مشخص شده در رویداد آنها گذشته است، به همین دلیل جریمه و سپس از این کشور اخراج شدند.

ان مقام سریلانکایی گفت: باتوجه به وضعیت کنونی در این کشور، سیستم اعطای روادید را بازنگری می کنیم و تصمیم داریم تا محدودیت هایی را در اعطای رویداد به مدرسان دینی اعمال کنیم.

وزیر کشورسریلانکا گفت: از دهه های پیش، موسسه های دینی این کشور از مبلغان خارجی استقبال می کرد. ما با آنها مشکلی نداریم، اما بسیاری را که در روزهای گذشته روادید به دست آوردند، در دایره پیگیری قرار خواهیم داد.

وی تاکید کرد: کشورش اصلاحاتی بر سیستم اعطای روادید اعمال می کند و این مسئله به دلیل نگرانی نسبت به سوق یافتن علمای دینی خارجی به سمت رادیکالیزه شدن و همچنین تکرار حملات انتحاری ۲۱ و ۲۲ آوریل است.

وزیر کشور سریلانکا تابعیت این علمای دینی اخراج شده را اعلام نکرده است. اما پلیس تاکید کرد که تابعیت تعدادی از آنها که از زمان روادیدشان گذشته است، بنگلادشی، هندی، مالدیوی و پاکستانی بوده است.

گفتنی است، مقامات محلی ادعا کردند که یک مبلغ اسلامی داخلی مغز متفکر حملات انتحاری کلمبو بوده است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان