افزایش ناشکیبایی نسبت به مسلمانان در آلمان
افزایش ناشکیبایی نسبت به مسلمانان در آلمان
حمله به بیش از ۱۰۰ مسجد در سال ۲۰۱۸
نتایج تحقیقات جدید نشان می دهد که تعصب،غرض ورزی و ناشکیبایی علیه مسلمانان در آلمان به شدت در این کشور ریشه دوانیده و در حال افزایش روزافزون است.
يکشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۲۵
کد مطلب: 6778
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از «دیلی صباح»،نتایج تحقیقات جدید نشان می دهد که تعصب،غرض ورزی و ناشکیبایی علیه مسلمانان در آلمان به شدت در این کشور ریشه دوانیده و در حال افزایش روزافزون است.
این تحقیقات که از سوی موسسه «برتلزمان» انجام شده حاکی از آن است که که ۵۰ درصد آلمانی ها یعنی از هر دو آلمانی،یک نفر اسلام را تهدیدی برای جامعه خود می دانند.
بر اساس این گزارش،نبود تحمل مذهبی در آلمان به ویژه در مورد دین اسلام به طور چشمگیری افزایش پیدا کرده است تا آنجا که حدود نیمی از آلمانی ها نگرش منفی نسبت به این دین دارند.
در این گزارش آمده است که تعصب سرسختانه و عدم تحمل نسبت به سایر ادیان می تواند مغایر با روح دموکراسی است.
موسسه «برتلزمان»به طور منظم اهمیت مذهب برای انسجام اجتماعی را از طریق نظرسنجی های انجام شده در گزارش های «نظارت بر مذهب» می آورد.
در گزارش این موسسه آمده است که نگرش منفی نسبت به مسلمانان در چند سال گذشته در آلمان ریشه دوانیده است و غرض ورزی نسبت به پیروان دین اسلام در منطقه شرقی که مسلمانان کمتری در آن زندگی می کنند،قوی تر است.
بر اساس گزارش موسسه «برتلزمان»،در آلمان شرقی ۵۷ درصد از آلمانی ها اسلام را یک تهدید برای خود تلقی می کنند در حالی که این تعداد در آلمان غربی به ۵۰ درصد می رسد.
همچنین حدود ۳۰ درصد از آنهایی که در بخش شرقی آلمان زندگی می کنند می گویند که نمی خواهند یک همسایه مسلمان داشته باشند در حالی که این تعداد در غرب حدود ۱۶ درصد است.
آلمان در سال های اخیر شاهد افزایش اسلام هراسی بوده که نتیجه تبلیغات منفی احزاب راست گرا است.
در نتیجه این رویکرد ضد اسلامی ،بیش از ۱۰۰ مسجد و موسسه مذهبی در سال ۲۰۱۸ میلادی در آلمان مورد حمله قرار گرفتند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان