انفجار بمب در یکی از اماکن متعلق به مسلمانان فرانسه + تصاویر
انفجار بمب در یکی از اماکن متعلق به مسلمانان فرانسه + تصاویر
انفجاری در یک مغازه کباب فروشی نزدیک مسجدی در شهرک ویلفرانس سور سائون در فرانسه خسارات زیادی برجای گذاشت.
پنجشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۱۷
کد مطلب: 3177
به گزارش «آرماگدون» ، در پی حمله مرگبار روز گذشته به دفتر نشریه فکاهی شارلی ابدو در پاریس، گزارش‌هایی از حمله به چند مسجد و تعدادی از اماکن متعلق به مسلمانان در فرانسه منتشر شد.
از شب گذشته، چند مسجد در دو شهر فرانسه هدف تهاجم افراد نا‌شناس قرار گرفته اما این حملات تلفاتی برجای نگذاشته است.
براساس این گزارش، سه نارنجک مشقی به سوی مسجدی در شهر لومان، واقع در غرب پاریس، پرتاب شد. همچنین، کوتاه مدتی پس از برگزاری مراسم نماز شامگاهی در مسجدی در ناربون در جنوب فرانسه، افراد نا‌شناس چند تیر به سوی مسجد شلیک کردند که به کسی آسیبی نرساند.
همچنین، صبح پنجشنبه، انفجاری در یک مغازه کباب فروشی نزدیک مسجدی در شهرک ویلفرانس سور سائون روی داد که تلفاتی نداشت. این کبابی ارتباطی به مسجد محلی نداشت اما ظاهرا صاحبان آن در برنامه‌های این مسجد فعالیت داشتند.
پیش‌تر، گزارش شده بود در جریان تیراندازی در یک ایستگاه مترو در پاریس یک مامور زن پلیس زخمی شد و ساعاتی بعد در بیمارستان درگذشت.
پلیس فرانسه پیش‌تر گفته بود که دو برادر به اسامی شریف و سعید کواشی در حمله به دفتر نشریه شارلی ابدو دست داشته‌اند. فرد دیگری به نام حمید مراد نیز در ارتباط با همین ماجرا خود را تسلیم پلیس کرده و بازداشت شده است.
در حمله روز گذشته، ۱۲ نفر از جمله ۴ تن از کارکنان نشریه و ۲ مامور پلیس جان خود را از دست دادند.
اینکه تروریست‌ها هنگام به رگبار بستن روزنامه نگاران شارلی ابدو شعار «الله اکبر» و «ما انتقام پیامبر را می‌گیریم» سر داده‌اند حساسیت زیادی را در بین مردم فرانسه درباره مسلمانان ایجاد کرده است.
نمایندگان جامعه مسلمانان فرانسه در پاسخ به حمله مرگبار به دفتر نشریه شارلی ابدو از روحانیون همه مساجد این کشور خواستند تا با قاطعیت خشونت و تروریسم را در خطبه‌های نماز جمعه محکوم کنند.
شورای عبادی مسلمانان فرانسه همچنین از مسلمانان خواست تا پنج‌شنبه ظهر (حدود ۱۱ به وقت گرینویچ)، یک دقیقه سکوتی را که در فرانسه به یاد ۱۲ قربانی این کشتار پیش بینی شده است، رعایت کنند.
آنان همچنین خواستار شرکت در تجمع بزرگ ملی شدند که برای روز یکشنبه در پاریس پیش بینی شده است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ابنا