ادامه اسلام‌هراسی در آلمان
ادامه اسلام‌هراسی در آلمان
اسلام هراسی کماکان در آلمان ادامه دارد به طوریکه به تازگی روی دیوارهای یک باشگاه ورزشی متعلق به شهروندان ترکیه‌ای مقیم شهر «بن» پیام‌هایی برای توهین به مقدسات مسلمانان نوشته شده است.
چهارشنبه ۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۸
کد مطلب: 7056
به گزارش «آرماگدون» ، اسلام هراسی کماکان در آلمان ادامه دارد به طوریکه به تازگی روی دیوارهای یک باشگاه ورزشی متعلق به شهروندان ترکیه‌ای مقیم شهر «بن» پیام‌هایی برای توهین به مقدسات مسلمانان نوشته شده است.
آلمان با بیش از ۸۰ میلیون نفر جمعیت، پس از فرانسه دومین جمعیت مسلمان در اروپای غربی را دارد. در میان ۴.۷ میلیون مسلمان این کشور، سه میلیون نفر اصالتا ترکیه‌ای هستند.این کشور طی سالهای اخیر شاهد رشد نژادپرستی و اسلام هراسی بوده است که با تبلیغات گروه‌های نئونازی و حزب راست افراطی «ای دی اف» تقویت می‌شود.
«کمال ارگون» رئیس انجمن مسلمانان ترکیه موسوم به «IGMG»، اخیرا گفت که مساجد بیشتری در آلمان در ماه‌های اخیر بیشتر مورد تهدید، تخریب‌ یا آتش سوزی قرار گرفتند. وی گفت: «در سال گذشته دستکم ۱۲۲ مسجد هدف چنین حملاتی قرار گرفتند و ده‌ها مسجد مورد تهدیدهای متعدد بمب گذاری نئونازی‌ها یا دیگر گروه‌های افراطی آلمان قرار گرفت.»
وی گفت: «از مقامات پلیس می‌خواهیم تحقیقات موثرتری انجام دهند و عاملان این حملات را دستگیر کنند.»
ارگون که ریاست یکی از بزرگترین سازمانهای مسلمان شهروندان ترکیه‌ای مقیم آلمان را بر عهده دارد افزود که مسلمانان به دلیل افزایش اقدامات ضد اسلامی ، خصومت و تبعیض بیشتری را در زندگی روزمره خود تجربه می‌کنند.
وی گفت که بانوان مسلمان که روسری به سر می‌گذارند به طور مرتب در خیابان مورد آزار و شکنجه قرار گرفته‌اند و گفته می‌شود که حوادث حمله فیزیکی نیز رو به افزایش است.بر اساس ارقام رسمی، پلیس آلمان از ژانویه تا نوامبر سال ۲۰۲۰ ،۶۳۲ مورد اسلام هراسی را ثبت کرده است .این در حالی است که گفته می‌شود رقم واقعی بالاتر است زیرا بسیاری از قربانیان پیگیر شکایات کیفری نیستند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : افکارنیوز