ممنوعیت استفاده از برقع در اماکن عمومی اتریش
ممنوعیت استفاده از برقع در اماکن عمومی اتریش
دولت اتریش استفاده زنان مسلمان از پوشش کامل صورت (برقع) در دادگاه ها، مدارس و سایر اماکن عمومی را ممنوع کرد.
سه شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۶
کد مطلب: 5337
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از روزنامه ایندیپندنت، دولت اتریش با اعلام ممنوعیت استفاده از برقع برای زنان مسلمان در اماکن عمومی تأکید کرد: افسران پلیس، قضات و دادستان های عمومی مشمول منع استفاده از پوشش سر و صورت خواهند شد.
این ممنوعیت شامل استفاده از نقاب و برقع و پوشش کامل صورت و بدن از سوی برخی از زنان مسلمان در این کشور است و به عنوان بخشی از بسته اصلاحاتی ائتلاف حاکم بر این کشور به بهانه مقابله با قدرت گرفتن حزب راست افراطی آزادی وضع شده است. این حزب در نظرسنجی های چند ماه گذشته بیشترین آرا را کسب کرده است.
ائتلاف حاکم در سند توافقی خود آورده است: ما بر این باوریم که در جامعه ای باز که بر ارتباطات آزاد استوار است، پوشش کامل بدن در اماکن عمومی نقض چنین معیاری است و از این رو باید منع شود.
پارلمان فرانسه بیش از شش سال پیش اقدام مشابهی را به تصویب رساند و فرانسه به نخستین کشور اتحادیه اروپا تبدیل شد که استفاده از نقاب و برقع را در اماکن عمومی ممنوع کرد.
بلژیک و برخی از بخش های هلند نیز از این اقدام فرانسه الگو گرفته اند و ممنوعیت های مشابهی در این کشورها وضع شده است.
«آنگلا مرکل» ماه گذشته در نشست حزب دمکرات مسیحی تحت رهبری خود، گفت: برقع باید به لحاظ قانونی ممنوع شود. زیرا این نوع پوشش ربطی به کشور ما ندارد.
نمایندگان مجلس بلغارستان نیز به تازگی با تصویب طرحی، پوشش برقع را در این کشور ممنوع کردند.
مجلس سوییس نیز چندی پیش تصمیم گرفت تا پوشش برقع را در اماکن عمومی به استثنای عبادتگاه ها ممنوع کند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : تنا