تعویق مجدد افتتاح نخستین مسجد آتن
تعویق مجدد افتتاح نخستین مسجد آتن
پس از چندین بار وعده افتتاح نخستین مسجد آتن، یک مقام دولتی تاریخ جدیدی را برای افتتاح این مسجد اعلام کرد.
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۳
کد مطلب: 6633
به گزارش «آرماگدون» ، کوستاس گاوروغلو (Kostas Gavroglu)، وزیر آموزش، تحقیق و امور دینی، یونان اعلام کرد که افتتاح مسجد آتن، که تاکنون ۵ بار به تعویق افتاده است، در ماه مارس (اسفند-فروردین) انجام می‌شود.
گاوروغلو که دیروز در نشستی با اعضای پارلمان یونان سخن می‌گفت، افزود: افتتاح این مسجد در آتن - شهری که دولت یونان تاکنون در آن عبادتگاهی برای مسلمانان نساخته است- در ماه مارس انجام خواهد شد. همچنین، هر دو حزب اصلی این کشور بر سر تأمین مالی این مسجد با هم توافق دارند.
بنا بر اعلام منابع یونانی، کار ساخت این مسجد در سال ۲۰۱۷ به اتمام رسید، اما افتتاح آن نیازمند طی مراحل اداری است که باعث طولانی شدن آن شده است.
تصمیم ساخت این مسجد با بودجه ۸۸۷ هزار یورو، در سال ۲۰۰۶ اتخاذ شد، اما موانع اداری، اعتراضات گروه‌های راستگرای افراطی و مشکلات قانونی فرایند ساخت را با کندی روبرو کرد.
پس از افتتاح این مسجد، شورایی ۷ نفره شامل دو مقام دولتی از وزارتخانه‌های آموزش و اقتصاد، دو مقام از شهرداری، یک قاضی دادگاه عالی و دو نماینده از گروه‌های اسلامی اداره آن را برعهده خواهند داشت. ۲۰۰ هزار مسلمان در آتن زندگی می کنند که به دلیل نداشتن مسجد در نمازخانه‌هایی که در اماکن مختلف ساخته شده است نماز می‌خوانند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا