حمله تروریستی مسلحانه به مسجدی در نیوزیلند چه نتیجه‌ای خواهد داشت؟
باعث ترس و وحشت مسلمانان می‌شود
باعث افزایش اسلام هراسی و رویگردانی از اسلام می‌شود
باعث گسترش و استقبال بیشتر از اسلام خواهد شد
مهاجرت مسلمانان به این کشورها متوقف حواهد شد
نمایش خبر در روز :
ماه :
  سال :
بخش :
نوع مطلب :
اسلام آباد تخریب مساجد در هند را محکوم کرد
پاکستان تخریب چندین مسجد، منزل مسکونی و مغازه های مسلمانان توسط گروه های افراطی هندوتوا در تریپورای هند را به شدت محکوم کرد.
طرح مسلمانان بریتانیا برای تأمین امنیت مساجد
شورای مسلمانان بریتانیا در روزهای اخیر، پس از افزایش حملات نژادپرستانه به مساجد، طرح شش‌بندی را برای تأمین امنیت مساجد این کشور ارائه کرده است.
توهین به مقدسات و موج جدید تظاهرات ضد فرانسه در پاکستان
با گذشت چند روز از آغار موج جدید اعتراضات یک گروه مذهبی در پاکستان برای راه‌اندازی تظاهرات ضدفرانسوی علیه توهین به مقدسات اسلامی، مذاکرات دولت برای لغو آن به نتیجه‌ای نرسید و گزارش‌ها حکایت از حرکت معترضین به سوی «اسلام‌آباد» و ادامه تظاهرات در پایتخت پاکستان است.
هشدار بزرگترین نهاد اسلامی انگلیس درباره افزایش اسلام هراسی
رئیس بزرگترین نهاد اسلامی انگلیس نسبت به افزایش جرائم اسلام‌هراسانه در پی کشته‌شدن نماینده مجلس عوام این کشور هشدار داد.
برداشتن روسری از سر دختر بچه مسلمان در آمریکا
رسانه‌های آمریکایی گزارش دادند که معلم یک مدرسه ابتدایی در ایالت نیوجرسی، به زور حجاب از سر «سمیه ویات» دختر هفت ساله مسلمان برداشت.
هشدار گزارشگر ویژه سازمان ملل نسبت به همه گیر شدن اسلام هراسی در جهان
گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در زمینه آزادی مذهب و عقاید ، نگرانی هایی را در مورد رشد اسلام هراسی مطرح کرده و معتقد است که از حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر سوء ظن به مسلمانان افزایش پیدا کرده و همه گیر شده است.
لارس ویلکس کاریکاتوریست جسارت‌کننده به ساحت حضرت پیامبر اسلام(ص) در یک تصادف رانندگی کشته شد.
لارس ویلکس کاریکاتوریست جسارت‌کننده به ساحت حضرت پیامبر اسلام(ص) در یک تصادف رانندگی کشته شد.
تاثیر اسلام هراسی بر سلامت روانی بیش از ۹۰ درصد مسلمانان در آمریکا
بر اساس تحقیقات انجام شده از سوی دانشگاه کالیفرنیا اکثریت مسلمانان ساکن آمریکا حداقل یکبار در طول زندگی خود با اسلام هراسی مواجه بوده اند.
اسلام هراسی در «بالیوود»
۱۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۴
سینمای هند به عنوان ابزاری برای خدشه دار کردن انسانیت مسلمانان و اقلیت های مذهبی از سوی دولت این کشور مورد استفاده قرار گرفته است که البته می تواند پیامدهای گسترده ای برای جامعه هند به همراه داشته باشد.
انتشار نتایج یک تحقیق جدید درباره اسلام‌هراسی در آمریکا
نتایج یک تحقیق جدید که از سوی دانشگاه برکلی در کالیفرنیا انجام شده، نشان می‌دهد بخش عمده مسلمانان این کشور حداقل یک بار در طول زندگی خود قربانی اسلام‌هراسی شده‌اند.
مواجهه اکثریت مسلمانان آمریکا با اسلام‌هراسی
تحقیقات یک دانشگاه معتبر آمریکایی نشان می‌دهد، از هر سه مسلمان ساکن آمریکا، دو نفر از آن‌ها با اسلام‌هراسی مواجه شده‌اند.
فرانسه به بهانه مقابله با افراط‌گرایی 6 مسجد دیگر را تعطیل می‌کند
در ادامه مواضع اسلام‌ستیزانه دولت فرانسه، وزیر کشور آن از اقدام برای تعطیل کردن شش مسجد و چند انجمن که به ادعای او مظنون به تبلیغات اسلام افراطی هستند، خبر داد.
چالش های مسلمانان کره جنوبی برای ساخت مسجد
مسلمانان کره جنوبی به دلیل اعتراض و شکایت گروهی از فعالان ضد اسلامی در این کشور با مشکل ساخت مسجد مواجه هستند.
نخست وزیر پاکستان خواستار گفت‌وگوی جهانی برای مقابله با اسلام‌هراسی شد
نخست وزیر پاکستان خوستار نقش آفرینی جهان برای جلوگیری از هرگونه رویارویی نظامی در شبه قاره شد و با اشاره به چالش اسلام‌هراسی، آغاز گفت وگوی جهانی برای مقابله مشترک با این پدیده خطرناک را از دبیرکل سازمان ملل مطالبه کرد.
برگزاری نمایشگاه هنر اسلامی برای مقابله با اسلام هراسی در ۱۸ شهر فرانسه
نمایشگاه هنر اسلامی در ۱۸ شهر فرانسه برای مقابله با افزایش اسلام هراسی در این کشور برگزار می شود.
اظهارات ضد اسلامی وزیر جدید فرهنگ بریتانیا دردسرساز شد
وزیرجدید فرهنگ بریتانیا، نادین دوریس، به دلیل اظهار نظرهای قبلی خود پیرامون مسائل تفرقه‌برانگیز به خصوص حجاب گروهی از مسلمانان، مورد انتقاد قرار گرفت و به اشاعه اسلام هراسی متهم شد.
افزایش اسلام‌هراسی در اروپا از زمان شیوع کرونا
گروه‌های راست افراطی در اروپا به دروغ مسلمانان را عامل شیوع کرونا معرفی می‌کنند. به همین دلیل از زمان شیوع اسلام‌هراسی در اروپا تا ۷۰ درصد افزایش یافته است.
ادامه تعصب علیه مسلمانان با هتک حرمت مسجد در «هیکسویل» نیویورک
شهروندان ،فعالان اجتماعی و برخی از رهبران سیاسی در «هیکسویل» نیویورک پس از اقدام اخیر خرابکارانه در مسجد واقع در این شهر در سالروز جملات تروریستی ۱۱ سپتامبر ، همبستگی خود را با مسلمانان اعلام کردند.
«اسلام هراسی» و «نژاد پرستی» به روایت نماینده زن مسلمان انگلیس
نماینده زن مسلمان حزب کارگر انگلیس تجربه خود نسبت به رفتارهای نژادپرستانه را روایت می کند و می گوید: "اسلام هراسی امروز در بریتانیا بسیار واقعی است و تنها با یکپارچگی می توان نژادپرستی را شکست داد.
اسلام هراسی، ویژگی ثابت خط مشی سیاسی کانادا پس از ۱۱ سپتامبر
شورای ملی مسلمانان کانادا در گزارشی اعلام کرد که مسلمانان مقیم این کشور از زمان حملات ۱۱ سپتامبر یعنی از حدود دو دهه پیش به طور فزاینده ای با اسلام هراسی مواجه شده اند.