اعتراض به کتاب ضداسلامی مدرسه یهودی

شبکه قرآن , 9 آذر 1391 ساعت 15:03

در نامه خصوصی که توسط شورا به مدرسه ارسال کردیم، خواستار حذف این کتاب توهین آمیز از برنامه آموزشی این مدرسه شدیم و آمادگی خود را برای گفتگو و معرفی اسلام حقیقی به مسئولین مدرسه و دانش آموزان اعلام کردیم.


به گزارش آرماگدون ، شورای اسلامی کانادا، به مدرسه یهودیان تورنتو، به دلیل تدریس کتابی محتوی مطالب ضد اسلامی اعتراض کرد.
«شورای روابط اسلامی- آمریکایی» با فرستادن نامه ای به مرکز «سیمون ویزنتال»، «وزارت آموزش و پرورش کانادا» و مرکز «اسرائیل و امور یهودیان»، اعتراض خود را نسبت به کتاب درسی «تاریخ ۲۰۰۰ ساله یهودیت» اعلام کرد. در این کتاب چهره ای مخدوش از اسلام نمایانده شده و مسلمانان به عنوان افرادی متعصب و وحشی توصیف شده اند.
در بخش هایی از این کتاب، پیامبر اسلام(ص) به دروغ شخصی متعصب و ضد یهودی خوانده شده و دین اسلام را ذاتا دینی ضد سامی(یهودی) معرفی کرده است. این کتاب که توسط نشر «فلدهیم» به چاپ رسیده، هم اکنون در کلاس های هفتم و هشتم تدریس می شود.
«احسان گاردی» مدیر اجرایی شورای روابط اسلامی- آمریکایی اظهار داشت: در نامه خصوصی که توسط شورا به مدرسه ارسال کردیم، خواستار حذف این کتاب توهین آمیز از برنامه آموزشی این مدرسه شدیم و آمادگی خود را برای گفتگو و معرفی اسلام حقیقی به مسئولین مدرسه و دانش آموزان اعلام کردیم.
وی همچنین گروه «حقوق بشر» وزارت آموزش و پرورش را به دلیل عدم نظارت بر مواد آموزشی مدارس مقصر دانست و گفت: این وزارتخانه باید مواد آموزشی کلیه مدارس را مورد بررسی قرار دهد و اطمینان حاصل کند که هیچ مذهب و فرهنگی مورد اهانت قرار نمی گیرد.


کد مطلب: 1170

آدرس مطلب: http://armageddon.ir/vdca.0n6k49n6w5k14.html

آرماگدون
  http://armageddon.ir