اعتراض به کتاب ضداسلامی مدرسه یهودی
اعتراض به کتاب ضداسلامی مدرسه یهودی
در نامه خصوصی که توسط شورا به مدرسه ارسال کردیم، خواستار حذف این کتاب توهین آمیز از برنامه آموزشی این مدرسه شدیم و آمادگی خود را برای گفتگو و معرفی اسلام حقیقی به مسئولین مدرسه و دانش آموزان اعلام کردیم.
پنجشنبه ۹ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۱۵:۰۳
کد مطلب: 1170

به گزارش آرماگدون ، شورای اسلامی کانادا، به مدرسه یهودیان تورنتو، به دلیل تدریس کتابی محتوی مطالب ضد اسلامی اعتراض کرد.
«شورای روابط اسلامی- آمریکایی» با فرستادن نامه ای به مرکز «سیمون ویزنتال»، «وزارت آموزش و پرورش کانادا» و مرکز «اسرائیل و امور یهودیان»، اعتراض خود را نسبت به کتاب درسی «تاریخ ۲۰۰۰ ساله یهودیت» اعلام کرد. در این کتاب چهره ای مخدوش از اسلام نمایانده شده و مسلمانان به عنوان افرادی متعصب و وحشی توصیف شده اند.
در بخش هایی از این کتاب، پیامبر اسلام(ص) به دروغ شخصی متعصب و ضد یهودی خوانده شده و دین اسلام را ذاتا دینی ضد سامی(یهودی) معرفی کرده است. این کتاب که توسط نشر «فلدهیم» به چاپ رسیده، هم اکنون در کلاس های هفتم و هشتم تدریس می شود.
«احسان گاردی» مدیر اجرایی شورای روابط اسلامی- آمریکایی اظهار داشت: در نامه خصوصی که توسط شورا به مدرسه ارسال کردیم، خواستار حذف این کتاب توهین آمیز از برنامه آموزشی این مدرسه شدیم و آمادگی خود را برای گفتگو و معرفی اسلام حقیقی به مسئولین مدرسه و دانش آموزان اعلام کردیم.
وی همچنین گروه «حقوق بشر» وزارت آموزش و پرورش را به دلیل عدم نظارت بر مواد آموزشی مدارس مقصر دانست و گفت: این وزارتخانه باید مواد آموزشی کلیه مدارس را مورد بررسی قرار دهد و اطمینان حاصل کند که هیچ مذهب و فرهنگی مورد اهانت قرار نمی گیرد.

Share/Save/Bookmark
مرجع : شبکه قرآن