مسجد «ویمبلدون» لندن؛ میزبان نمایشگاه اسلام

ایکنا , 31 شهريور 1396 ساعت 4:04

مسجد «ویمبلدون» در شهر لندن تأیید کرد که با برگزاری دومین نمایشگاه اسلام در روزهای ۱۵ و ۱۶ مهرماه، بار دیگر درهای خود را به روی عموم مردم علاقه‌مند به آشنایی با اسلام می‌گشاید.


به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از روزنامه «ویمبلدون گاردین»، بازدیدکنندگان از این نمایشگاه فرصت آن را خواهند داشت که در فضایی به سبک موزه‌ها در دو طبقه، انواع پوسترهای آموزشی، نمونه‌های سفال، متون دینی و صنایع دستی مختلف را ببینند.
به دنبال برگزاری موفقیت‌آمیز نمایشگاه اسلام در سال ۲۰۱۵ میلادی که صدها بازدیدکننده از آن استقبال کردند، مسجد ویمبلدون برنامه امسال را با اضافه کردن ۴ نشست گسترش داده است.
موضوعاتی مانند داستان حضرت مریم (س)، زندگی حضرت محمد (ص) و قوانین شریعت اسلامی در این نشست‌ها بررسی می‌شوند و فرصتی فراهم خواهد شد تا علاقه‌مندان به قرائت قرآن کریم توسط کودکان سازمان آموزش و بازپروری کودکان کم‌توان مسلمان «بصیرت» گوش فرا دهند.
«طلعت مالک»، از اعضای هیئت امنای مسجد ویمبلدون گفت: بعد از حوادث تروریستی وحشتناک اخیر در منچستر و لندن، فکر کردیم که بهتر است مردم جامعه فرصتی بیابند تا با همسایگان مسلمان خود بیشتر آشنا شوند و در مورد آموزه‌های حقیقی اسلام بیشتر بدانند.
یکی از شهروندان ساکن منطقه ویمبلدون در حومه لندن می‌گوید: من معمولاً از کنار این مسجد رد می‌شوم. پس از حوادث تروریستی اخیر و معرفی غیرمنصفانه و تبعیض‌آمیز مسلمانان در رسانه‌ها، واقعاً خوشحالم که فرصتی دست داده تا بتوانیم از مسجد بازدید کنیم و مسلمانان و دینشان را بیشتر بشناسیم.
نمایشگاه اسلام امسال بخش ویژه‌ای برای بازدید مدارس دارد و اطلاعات آموزشی بیشتری در اختیار دانش‌آموزان در مورد اسلام قرار می‌دهد. تعدادی از مدارس از نقاط مختلف لندن به سرعت برای شرکت در این برنامه ثبت‌نام کرده‌اند.


کد مطلب: 5970

آدرس مطلب: http://armageddon.ir/vdcc.mqpa2bqoxla82.html

آرماگدون
  http://armageddon.ir