مسجد «ویمبلدون» لندن؛ میزبان نمایشگاه اسلام
داخلی صفحه آخر خبر
مسجد «ویمبلدون» لندن؛ میزبان نمایشگاه اسلام
مسجد «ویمبلدون» در شهر لندن تأیید کرد که با برگزاری دومین نمایشگاه اسلام در روزهای ۱۵ و ۱۶ مهرماه، بار دیگر درهای خود را به روی عموم مردم علاقه‌مند به آشنایی با اسلام می‌گشاید.
جمعه ۳۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۰۴
کد مطلب: 5970
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از روزنامه «ویمبلدون گاردین»، بازدیدکنندگان از این نمایشگاه فرصت آن را خواهند داشت که در فضایی به سبک موزه‌ها در دو طبقه، انواع پوسترهای آموزشی، نمونه‌های سفال، متون دینی و صنایع دستی مختلف را ببینند.
به دنبال برگزاری موفقیت‌آمیز نمایشگاه اسلام در سال ۲۰۱۵ میلادی که صدها بازدیدکننده از آن استقبال کردند، مسجد ویمبلدون برنامه امسال را با اضافه کردن ۴ نشست گسترش داده است.
موضوعاتی مانند داستان حضرت مریم (س)، زندگی حضرت محمد (ص) و قوانین شریعت اسلامی در این نشست‌ها بررسی می‌شوند و فرصتی فراهم خواهد شد تا علاقه‌مندان به قرائت قرآن کریم توسط کودکان سازمان آموزش و بازپروری کودکان کم‌توان مسلمان «بصیرت» گوش فرا دهند.
«طلعت مالک»، از اعضای هیئت امنای مسجد ویمبلدون گفت: بعد از حوادث تروریستی وحشتناک اخیر در منچستر و لندن، فکر کردیم که بهتر است مردم جامعه فرصتی بیابند تا با همسایگان مسلمان خود بیشتر آشنا شوند و در مورد آموزه‌های حقیقی اسلام بیشتر بدانند.
یکی از شهروندان ساکن منطقه ویمبلدون در حومه لندن می‌گوید: من معمولاً از کنار این مسجد رد می‌شوم. پس از حوادث تروریستی اخیر و معرفی غیرمنصفانه و تبعیض‌آمیز مسلمانان در رسانه‌ها، واقعاً خوشحالم که فرصتی دست داده تا بتوانیم از مسجد بازدید کنیم و مسلمانان و دینشان را بیشتر بشناسیم.
نمایشگاه اسلام امسال بخش ویژه‌ای برای بازدید مدارس دارد و اطلاعات آموزشی بیشتری در اختیار دانش‌آموزان در مورد اسلام قرار می‌دهد. تعدادی از مدارس از نقاط مختلف لندن به سرعت برای شرکت در این برنامه ثبت‌نام کرده‌اند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا