اختصاص بودجه به سازمان های اسلامی برای مقابله با اسلام هراسی در مدارس «انتاریو»

شبستان , 21 تير 1400 ساعت 10:12

مقامات انتاریو از اختصاص بودجه برنامه های آموزشی برای کمک به مبارزه با اسلام هراسی در مدارس این ایالت خبر داد.


به نقل از « theglobeandmail»،مقامات انتاریو از اختصاص بودجه برنامه های آموزشی برای کمک به مبارزه با اسلام هراسی در مدارس این ایالت خبر دادند.
«استفان لچه»، وزیر آموزش و پرورش گفت که ۲۲۵ هزار دلار به انجمن مسلمانان كانادا اختصاص داده می شود تا منابع دیجیتالی برای مربیان ، دانش آموزان و والدین برای افزایش آگاهی در مورد اسلام هراسی ایجاد شود.
وی افزود: ۷۵ هزار دلار نیز به شورای ملی مسلمانان کانادا داده خواهد شد تا به دانش آموزان مسلمان تازه وارد برای آماده سازی مدرسه در پاییز کمک شود.
عاصیه خان ، نماینده مدیر برنامه های آموزشی در شورای ملی مسلمانان کانادا در این باره می گوید: بسیاری از کارها برای به وجود آوردن شرایطی باید انجام شود که در آن جوانان مسلمان احساس نکنند باید هویت اسلامی خود را پنهان کنند تا احساس پذیرش و امنیت کنند.
این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که چهار نفر از اعضای یک خانواده مسلمان با یک وسیله نقلیه در لندن مورد حمله قرار گرفتند و كشته شدند و پلیس این حمله را ناشی از نفرت توصیف کرد.
حمله لندن بحث ملی در مورد نژادپرستی مسلمانان در کانادا را در پی داشت و بسیاری از نهادها خواستار اقدام برای مبارزه با اسلام هراسی در این کشور شدند.
وزیر آموزش و پروش گفت که هدف دولت از اجرای این طرح این است که مدارس را فراگیرتر و ایمن تر کند.
لچه گفت: در کانادا جرایم ناشی از نفرت در حال افزایش است و در سال ۲۰۱۹ ما شاهد افزایش ۹ درصدی نفرت ضد مسلمانان نسبت به سال قبل هستیم.


کد مطلب: 7087

آدرس مطلب: http://armageddon.ir/vdcd.j052yt0z5a26y.html

آرماگدون
  http://armageddon.ir