اختصاص بودجه به سازمان های اسلامی برای مقابله با اسلام هراسی در مدارس «انتاریو»
اختصاص بودجه به سازمان های اسلامی برای مقابله با اسلام هراسی در مدارس «انتاریو»
مقامات انتاریو از اختصاص بودجه برنامه های آموزشی برای کمک به مبارزه با اسلام هراسی در مدارس این ایالت خبر داد.
دوشنبه ۲۱ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۲
کد مطلب: 7087
به نقل از « theglobeandmail»،مقامات انتاریو از اختصاص بودجه برنامه های آموزشی برای کمک به مبارزه با اسلام هراسی در مدارس این ایالت خبر دادند.
«استفان لچه»، وزیر آموزش و پرورش گفت که ۲۲۵ هزار دلار به انجمن مسلمانان كانادا اختصاص داده می شود تا منابع دیجیتالی برای مربیان ، دانش آموزان و والدین برای افزایش آگاهی در مورد اسلام هراسی ایجاد شود.
وی افزود: ۷۵ هزار دلار نیز به شورای ملی مسلمانان کانادا داده خواهد شد تا به دانش آموزان مسلمان تازه وارد برای آماده سازی مدرسه در پاییز کمک شود.
عاصیه خان ، نماینده مدیر برنامه های آموزشی در شورای ملی مسلمانان کانادا در این باره می گوید: بسیاری از کارها برای به وجود آوردن شرایطی باید انجام شود که در آن جوانان مسلمان احساس نکنند باید هویت اسلامی خود را پنهان کنند تا احساس پذیرش و امنیت کنند.
این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که چهار نفر از اعضای یک خانواده مسلمان با یک وسیله نقلیه در لندن مورد حمله قرار گرفتند و كشته شدند و پلیس این حمله را ناشی از نفرت توصیف کرد.
حمله لندن بحث ملی در مورد نژادپرستی مسلمانان در کانادا را در پی داشت و بسیاری از نهادها خواستار اقدام برای مبارزه با اسلام هراسی در این کشور شدند.
وزیر آموزش و پروش گفت که هدف دولت از اجرای این طرح این است که مدارس را فراگیرتر و ایمن تر کند.
لچه گفت: در کانادا جرایم ناشی از نفرت در حال افزایش است و در سال ۲۰۱۹ ما شاهد افزایش ۹ درصدی نفرت ضد مسلمانان نسبت به سال قبل هستیم.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان