قطر میزبان همایش «پدیده اسلام هراسی و شناخت ریشه ها»

شبستان , 29 بهمن 1398 ساعت 14:30

همایش « اسلام هراسی جهانی: شناخت ریشه ها و مقابله با پیامدهای آن» با هدف بررسی دلایل رشد پدیده اسلام هراسی در جهان در قطر برگزار شد.


به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از الشرق، دانشکده مطالعات اسلامی در دانشگاه حمد بن خلیفه در دوحه قطر، همایش « اسلام هراسی جهانی: شناخت ریشه ها و مقابله با پیامدهای آن» را با مشارکت شماری از استادان، پژوهشگران، سیاستگذاران، نمایندگان موسسه های دولتی، ملی و خیریه از کشورهای مختلف جهان برگزار کرد.
در این همایش پرونده آزار و اذیت مسلمانان در جهان به خصوص چین و هند، دلایل رشد پدیده اسلام هراسی در عرصه جهانی، چگونگی مقابله با آن در عرصه داخلی، منطقه ای و بین المللی بررسی شد.
دکتر «عمادالدین شاهین» رئیس دانشکده مطالعات اسلامی در این همایش گفت: پدیده اسلام هراسی زمانی با ظهور جنبش های پوپولیستی در اروپا و ایالات متحده آمریکا مرتبط بود و امروز این پدیده در ایجاد تحولات و تاثیرات منفی در تعدادی از کشورهای جهان نقش دارد.
شاهین افزود: سخنرانان در این همایش از تجربه های مستقیم در برخورد با چالش های ناشی از پدیده اسلام هراسی برخوردارند. آنها اقدامات جدی برای مقابله با گفتمان های مضر و برداشت های منفی را می دانند.
در همین حال، «کارین آرمسترونگ» نویسنده انگلیسی دراین همایش گفت: پدیده اسلام هراسی، محصول افق های بسته در قرن ۲۱ است. به همین دلیل، بسیار مهم است که اندیشمندان از شرق و غرب با یکدیگر درباره اختلافات ایجاد شده گفتگو کنند.


کد مطلب: 6895

آدرس مطلب: http://armageddon.ir/vdcj.hemfuqeoisfzu.html

آرماگدون
  http://armageddon.ir