قطر میزبان همایش «پدیده اسلام هراسی و شناخت ریشه ها»
قطر میزبان همایش «پدیده اسلام هراسی و شناخت ریشه ها»
همایش « اسلام هراسی جهانی: شناخت ریشه ها و مقابله با پیامدهای آن» با هدف بررسی دلایل رشد پدیده اسلام هراسی در جهان در قطر برگزار شد.
سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۰
کد مطلب: 6895
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از الشرق، دانشکده مطالعات اسلامی در دانشگاه حمد بن خلیفه در دوحه قطر، همایش « اسلام هراسی جهانی: شناخت ریشه ها و مقابله با پیامدهای آن» را با مشارکت شماری از استادان، پژوهشگران، سیاستگذاران، نمایندگان موسسه های دولتی، ملی و خیریه از کشورهای مختلف جهان برگزار کرد.
در این همایش پرونده آزار و اذیت مسلمانان در جهان به خصوص چین و هند، دلایل رشد پدیده اسلام هراسی در عرصه جهانی، چگونگی مقابله با آن در عرصه داخلی، منطقه ای و بین المللی بررسی شد.
دکتر «عمادالدین شاهین» رئیس دانشکده مطالعات اسلامی در این همایش گفت: پدیده اسلام هراسی زمانی با ظهور جنبش های پوپولیستی در اروپا و ایالات متحده آمریکا مرتبط بود و امروز این پدیده در ایجاد تحولات و تاثیرات منفی در تعدادی از کشورهای جهان نقش دارد.
شاهین افزود: سخنرانان در این همایش از تجربه های مستقیم در برخورد با چالش های ناشی از پدیده اسلام هراسی برخوردارند. آنها اقدامات جدی برای مقابله با گفتمان های مضر و برداشت های منفی را می دانند.
در همین حال، «کارین آرمسترونگ» نویسنده انگلیسی دراین همایش گفت: پدیده اسلام هراسی، محصول افق های بسته در قرن ۲۱ است. به همین دلیل، بسیار مهم است که اندیشمندان از شرق و غرب با یکدیگر درباره اختلافات ایجاد شده گفتگو کنند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان