سازمان های اسلامی خواهان اعتراض سایر ملل به ممنوعیت اسلام در آنگولا شدند
سازمان های اسلامی خواهان اعتراض سایر ملل به ممنوعیت اسلام در آنگولا شدند
همزمان با اعلام ممنوعیت اسلام و تعطیلی مساجد در کشور آنگولا، سازمان های مختلف اسلامی خواهان اعلام اعتراض بین المللی به این مساله شدند .
سه شنبه ۵ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۶:۱۸
کد مطلب: 2070
به گزارش «آرماگدون» ، « خالد بن عبدالرحمن الشایع» دبیر کل کمیته بین المللی معرفی پیامبر اکرم (ص) خواهان جنبش بین المللی و اسلامی وسیع علیه چنین مساله بزرگی شد.
در روزهای گذشته رسانه های گروهی آنگولا به نقل از وزیر فرهنگ این کشور نوشتند که « دولت در نظر دارد کلیساهای غیرقانونی را تخریب نماید، علاوه بر آن تمام گروه ها و فرقه های دینی که بدون موافقت دولت فعالیت می کنند نیز ممنوع خواهند شد.»
وی در ادامه با بیان این که در حال حاضر دست کم ۱۹۴ گروه دینی مختلف برای به دست آوردن مجوز فعالیت در حال بررسی هستند، تاکید کرد: « اسلام و فعالیت های مسلمانان نیز در حال بررسی می باشد و و برای ادامه فعالیت، باید موافقت وزرات دادگستری و حقوق بشر را کسب کند».
دبیر کل کمیته بین المللی معرفی پیامبر اکرم (ص) با بیان این که حتی کشورهای اروپایی نیز اجازه تاسیس مساجد را می دهند از سازمان همکاری های اسلامی و وزرای خارجه کشورهای اسلامی خواست تا با دولت آنگولا تماس برقرار کرده و هر نوع سوء تفاهمی را برطرف کنند.
وی با بیان این که چندی پیش جنبش اسلامی جوانان در نایروبی تنش هایی را در آنگولا ایجاد کرد، تاکید نمود: امکان دارد که دولت آنگولا بعد از هجوم این گروه دیدی منفی از اسلام برای خود ایجاد کرده باشد؛ در حالی که باید بداند این نوع هجوم ها از سوی خود اسلام نیز مورد محکومیت واقع شده اند.
الشایع در پایان با بیان ضرورت اعتراض سازمان ها و وزرای خارجه کشورهای اسلامی تاکید کرد: پیامبر اکرم (ص) تخریب عبادتگاه ها را حتی در زمان جنگ تحریم کرده است.
لازم به ذکر است که بر اساس آمارهای جدید، ۴۷ درصد از ساکنان آنگولا دارای اعتقاد اصلی محلی، ۳۸ درصد کاتولیک و ۱۵ درصد پروتست هستند؛ از جمعیت ۱۸.۵ میلیونی این کشور نیز ۸۰ تا ۹۰ هزار نفر مسلمان می باشند که اغلب از کشورهای غرب آفریقا و لبنان وارد آنگولا شده اند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : سی ان ان عربی