افزایش اسلام ستیزی در فرانسه
افزایش اسلام ستیزی در فرانسه
دیده بان مبارزه با اسلام هراسی در فرانسه از رشد حملات اسلام ستیزانه در طول سال ۲۰۱۹ میلادی در این کشور خبر داد.
سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۳
کد مطلب: 6887
به گزارش «آرماگدون» به نقل از ینی شفق، دیده بان مبارزه با اسلام هراسی فرانسه امروز(سه شنبه هشتم بهمن۱۳۹۸) اعلام کرد: تعداد حوادث نژادپرستانه ضد مسلمانان در این کشور در طول سال ۲۰۱۹ میلادی افزایش یافته است.
«عبدالله ذکری» رئیس دیده بان اسلام هراسی در فرانسه، گفت: حملات ضد مسلمانان در سال ۲۰۱۹ میلادی نسبت به سال ۲۰۱۸ میلادی ۵۴ درصد افزایش داشته است.
زکری افزود: ۱۰۰ حمله ضد مسلمانان در سال ۲۰۱۸ میلادی رخ داد که این تعداد در سال ۲۰۱۹ میلادی به ۱۵۴ حمله افزایش یافته است.
وی گفت: بیشتر حملات در مناطق ایل دو فرانس( شمال) ، رون الپ (جنوب شرقی) و پروانس آلپ کوت دازور رخ داده است.
رئیس دیده بان شورای اسلامی فرانسه گفت: هیچ ارتباطی بین اسلام و تروریسم وجود ندارد. باید مسلمانان در فرانسه بتوانند مناسک دینی خود را مانند پیروان ادیان دیگر آزادانه ادا کنند.
گفتنی است، دین اسلام امروز دومین دین بزرگ در فرانسه به شمار می آید. فرانسه پس از آمریکا دومین کشور در جهان است که بیشترین اقلیت اسلامی را در خود جای داده است. براساس آمار گزارش شده نزدیک به پنج تا شش میلیون مسلمان در این کشور ۶۰ میلیون نفری زندگی می کنند. مسئله حجاب در فرانسه یکی از مسایل جنجال برانگیز در سالهای کنونی است. به طوری که هرنوع پوششی را که نماد آشکار دینی داشته باشد، در مدارس ممنوع اعلام کردند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان