واکنش الازهر به قرآن‌ستیزی ۳۰۰ فرانسوی
واکنش الازهر به قرآن‌ستیزی ۳۰۰ فرانسوی
مرکز اسلامی «الازهر» مصر مخالفت کامل خود را با درخواست گروهی از شخصیت‌های فرانسوی برای حذف آیاتی از قرآن اعلام کرد.
شنبه ۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۹
کد مطلب: 6535
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه خبری almotawaset.com؛ مرکز اسلامی الازهر مخالفت کامل خود را با درخواست گروهی از شخصیت‌های فرانسوی برای حذف آیاتی از قرآن به بهانه تشویق به کشتار غیر مسلمانان اعلام کرد.
الازهر تأکید کرده است: این درخواست‌ها غیر قابل توجیه و غیر قابل قبول است و با حذف قرآن یکی است.
عباس شومان، معاون الازهر در صفحه شخصی خود نوشت: به هیچ عنوان نمی‌توان حرفی از قرآن را حذف کرد، این گروه از فرانسوی‌ها باید کتاب خدا را به درستی درک کنند؛ زیرا اگر بر فهم اشتباه از قرآن بسنده کنند، با فهم و درخواستشان حتما به جهنم خواهند رفت.
وی افزود: کسانی که چنین درخواست ضد قرآنی را مطرح کرده‌اند، جاهل هستند؛ زیرا ما آیاتی که به کشتار افراد امر کند، نداریم. ما مسئول فهم دیگران از معانی آیات و برداشت آنان از معنای ظاهری بدون رجوع به تفاسیر علما نیستیم.
گفتنی است، ۳۰۰ نفر از شخصیت‌های فرانسوی از جمله نیکلا سارکوزی، رئیس‌جمهور سابق فرانسه، مانول والس و شماری دیگر از شخصیت‌های مختلف سیاسی، هنری و فرهنگی این کشور در مقاله‌ای که با عنوان «اقدامات ضد یهودی جدید» در روزنامه لوپاریزین منتشر شد، از مسلمانان خواستند سوره‌هایی را که در آنها دعوت به قتل و مجازات یهودیان، مسیحیان و ملحدین شده، حذف کنند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا