مسجد شیخ زاید در امارات
مسجد شیخ زاید در امارات
 
اشتباه عجیب امام جماعت اماراتی در نماز عید فطر + فیلم
امام جماعت مسجد شیخ زاید در امارات، در نماز عید فطر هنگام قرائت دچار اشتباهی عجیب شده و آیه های دو سوره قرآن کریم را با یکدیگر ادغام کرد.
چهارشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۵۰
کد مطلب: 2891
به گزارش «آرماگدون» ، کاربران پایگاه های ارتباط اجتماعی، ویدیوی جنجال برانگیز این اشتباه فاحش امام جماعت نماز عید فطر را در سراسر کشورهای عربی با یکدیگر به اشتراک گذاشتند.
امام جماعت مسجد شیخ زاید، با حضور ولیعهد امارات، امامت نماز عید فطر را بر عهده داشت که در قرائت حمد و سوره، دچار اشتباه شد و بدون آن که اشتباه خود را تصحیح کند، نماز را ادامه داد.
بر پایه این گزارش، این امام جماعت اماراتی، پس از قرائت سوره حمد، دو آیه از سورۀ "اعلی" را قرائت کرد و سپس در آیه سوم، آیه ای از سوره "لیل" را خواند و دیگر به سوره اعلی برنگشت و سوره لیل را ادامه داد و البته آیه های سوره لیل را هم با اشتباهات بسیار قرائت کرد، به طوری که آیه هشتم این سوره (وَأَمَّا مَنْ بَخِلَ وَاسْتَغْنَى) را اصلا نخواند و در آیه نهم هم (وَكَذَّبَ بِالْحُسْنَى) را "کذب" (بدون تشدید) خواند؛ که این همه نشان از تسلط وی بر آیات قرآن کریم دارد!
این اشتباهاات عجیب در حالی صورت گرفت که هیچ یک از نمازگزاران، اقدام یا تذکری برای تصحیح اشتباه امام جماعت انجام نداد و همه نمازگزاران، به ویژه ولیعهد امارات، نماز خود را پشت سر امام جماعتی که نمازشان را باطل کرده بود، به پایان رساندند.
مسجد شیخ زاید امارات، یکی از عظیم ترین مساجد به شمار می رود که برای زیبایی ظاهر آن، هزینه های هنگفتی شده است، اما به نظر می رسد، برای زیباسازی باطن آن، هنوز راه دشواری پیش روی مسئولان اماراتی است.

اشتباه عجیب امام جماعت اماراتی در نماز عید فطر + فیلم
Share/Save/Bookmark
مرجع : العالم