اهانت به ساحت مقدس قرآن در عربستان
اهانت به ساحت مقدس قرآن در عربستان
دستگاه‌های دولتی عربستان از توهین به قرآن کریم با انداختن نسخه‌هایی از کلام وحی در مجاری فاضلاب استان «طائف» این کشور خبر دادند.
يکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۴۴
کد مطلب: 2143
به گزارش «آرماگدون» ، دستگاه‌های دولتی عربستان از جمله پلیس، دبیرخانه طائف و هیئت امر به معروف و نهی از منکر این کشور دیروز، ۲۳ آذر، نسخه‌هایی از قرآن کریم را از مجاری فاضلاب منطقه «قروی» واقع در جوار مسجد «ابن سرور» شهر طائف خارج کردند.
پلیس استان طائف تحقیقات به منظور شناسایی عاملان این اقدام موهن به قرآن را با هدف محاکمه عاملان آن آغاز کرده است و احتمال می‌رود که عامل این حرکت موهنانه فردی ساحر باشد.
یک منبع مسئول در هیئت امر به معروف و نهی از منکر عربستان به الحیاة گفت: یکی از دانش‌آموزان منطقه، پنج‌شنبه گذشته، ۲۱ آذر، طی بازگشت به منزل این قرآن‌ها را مشاهده کرده و پدرش را در جریان قرار داد، وی نیز مسئله را به گشت‌های امنیتی ابلاغ کرد.
به گفته این منبع، گشت‌های امنیتی پس از اطلاع از این اقدام موهن، بخش مبارزه با اعمال سحر و جادو در هیئت امر به معروف و نهی از منکر عربستان را در جریان قرار دادند، زیرا مطمئن هستند که این کار با مسائل مربوط به سحر و جادو در ارتباط بوده است.
هیئت امر به معروف و نهی از منکر عربستان نیز از شرکت وابسته به دبیرخانه طائف برای عملیات حفاری و خارج‌کردن قرآن‌ها کمک گرفت و قرآن‌های استخراج‌شده به خاطر افتادن در آب، کهنه، پاره‌شده و گلی شده بود.
توهین به قرآن در عربستان تازگی ندارد و پیش‌تر نیز مسئولان زندان سیاسی «الحائر» این کشور به نسخه‌هایی از کلام وحی اهانت کردند که تظاهرات شهروندان سعودی را در پی داشت.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا