افزایش آمار حملات ضد مسلمانان در آمریکا
افزایش آمار حملات ضد مسلمانان در آمریکا
تخریب مساجد و تهدید مسلمانان به طور بی سابقه ای پس از حملات پاریس در آمریکا افزایش پیدا کرده است.
پنجشنبه ۵ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۴۹
کد مطلب: 4033
به گزارش «آرماگدون» ، به گفته برخی فعالان، راستگرایان افراطی همزمان با تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری فعلی، به این حملات علیه مسلمانان دامن می زنند.
"ابراهیم هوبر" سخنگوی شورای روابط اسلام - امریکا بزرگترین جمعیت اسلامی آزادیهای مدنی تاکید کرد که "این امر در مدت زمان بسیار کوتاه و به طوربی سابقه ای رخ داده است".
از ۱۳ نوامبر شورای روابط اسلام - امریکا، وقوع دهها حادثه ضد اسلامی از جمله تیراندازی به سمت مسجد میریدن در کنتیکت، تخریب یک مرکز اسلامی در بفلوگرفیل در ایالت تگزاس و کشیدن طرحهای گرافیکی برج ایفل به عنوان نماد حملات پاریس بر روی دیوار یک مرکز اسلامی در اوماها در ایالت نبراسکا را رصد کرده است.
در تگزاس حدود ۶ حمله ثبت شده؛ چراغ های بیرونی و درشیشه ای مسجد لابوک شکسته شد، در کورپس کریستی نیز یک مرکز اسلامی تهدیدی بدین مضمون دریافت کرد که "تا دیرنشده است" به مسیحیت روی بیاورید. در ارفینگ تظاهرکنندگان در مقابل یک مرکز اسلامی برای محکوم کردن "مسلمانان امریکا" تجمع کردند. همچنین یک نفر با لباسهای نظامی و یک کوله پشتی بزرگ در حالی که پرچم آمریکا را به دست گرفته بود، وارد مسجدی در سن آنتونیو شد و به نمازگذاران توهین کرد. این حادثه سبب شد تا مدرسه ای وابسته به مسجد، کلاسهای درسی را به حالت تعلیق درآورد.
شورای روابط آمریکا - اسلام همچنین تاکید کرد که خانه یک زن و شوهر مسلمان در اورلاندو در فلوریدا هدف تیراندازی قرار گفت و یک زن محجبه در سینسیناتی در اوهایو "تروریست" خطاب قرار گفت، همچنین در شارلوت در کارولاینای شمالی نیز راننده تاکسی اتیوپیایی مسیحی از سوی مسافر خود مورد ضرب و جرج قرار گرفت زیرا مسافر گمان می کرد که وی مسلمان است.
هوبر افزود: پیشتر شاهد افزایش آمار جنایت های ضد مسلمانان می شدیم اما به این گستردگی و شدت نبوده است".
Share/Save/Bookmark
مرجع : العالم