ابراز همدردی مسلمانان اروپا در پی حمله تروریستی در فرانسه
ابراز همدردی مسلمانان اروپا در پی حمله تروریستی در فرانسه
جامعه مسلمان اروپا بلافاصله پس از دریافت خبر حمله گروه‌های تندرو و افراطی به کارخانه‌ای میان شهرهای «گرونوبل» و «لیون» در فرانسه، آن را محکوم و مغایر با اصول اسلام در حمایت از صلح خواندند.
شنبه ۶ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۰۰
کد مطلب: 3659
به گزارش «آرماگدون» ،حمله تروریستی در فرانسه در حالی رخ داد که همزمان دو حمله دیگر از همین دست نیز در کویت و تونس به وقوع پیوست و در مجموع منجر به کشته و زخمی‌شدن ده‌ها تن شد.
در پی این حادثه تروریستی که دیروز جمعه رخ داد، شجاع شفیع، دبیرکل شورای مسلمانان بریتانیا (MBC)، در صفحه توئیتر خود نوشت: «از شنیدن این جنایت بهت زده شدم. فردی که مرتکب این اقدام تروریستی شده و ادعا می‌کند که آن را به نام اسلام صورت داده دچار انحراف و گمراهی شده است. ما برای قربانیان این حادثه دردناک دعا و طلب آمرزش می‌کنیم».
طارق رمضان، فیلسوف و نویسنده مشهور سوئیسی و استاد مطالعات اسلامی معاصر در دانشکده‌های مطالعات شرقی و الهیات دانشگاه آکسفورد، با درج یادداشتی در صفحه فیسبوک خود نوشت: «بار دیگر اقدام به آدم‌کشی و خونریزی. ما با خانواده‌های قربانیان حادثه تروریستی شهر گرونوبل اظهار همدردی می‌کنیم و خشم و انزجار خود را نسبت به این اقدام غیرانسانی و وحشیانه که تنها هدفش ارعاب و ایجاد وحشت و نشان دادن روان‌پریشی عاملان آن است اعلام می‌کنیم».
وی افزود: «ما همه مسئولیت داریم که در مقابله با حامیان این نیت‌های ناسالم که در صدد ایجاد تفرقه و صف‌آرایی دربرابر جامعه انسانی از طریق ایجاد رعب و وحشت هستند دست به کار شویم. ما نباید در دام آنان گرفتار شویم».
بر اساس گزارش خبرگزاری فرانس پرس (AFP)، صبحگاه جمعه بر اثر حمله به یک کارخانه تولید محصولات گازی و شیمیایی در حد فاصل شهرهای گرونوبل و لیون در جنوب شرقی فرانسه یک نفر کشته و چندین نفر دیگر مجروح شدند. گفته می‌شود دو فرد مظنون به این کارخانه نفوذ کرده و محموله‌های انفجاری در آن کار گذاشتند. عاملان این حادثه پرچم‌های داعش را با خود حمل می‌کردند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : On Islam