عمران خان بر مبارزه با اسلام هراسی تاکید کرد
عمران خان بر مبارزه با اسلام هراسی تاکید کرد
«عمران خان» نخست وزیر پاکستان که برای اولین در نشست سران سازمان همکاری اسلامی سخنرانی می کرد با انتقاد از رویکرد غرب در قبال مسلمانان، خواستار مبارزه قاطع با پدیده اسلام هراسی شد.
شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۳
کد مطلب: 6752
به گزارش «آرماگدون» ، رسانه های پاکستانی روز شنبه گزارش دادند: عمران خان در سخنرانی چهاردهمین نشست سازمان همکاری اسلامی در شهر مکه خطاب به کشورهای غربی گفت که آنان باید به احساسات مسلمانان جهان احترام بگذارند.
وی اظهار داشت: زمانی که اقدامات توهین آمیز به مقدسات اسلامی از جانب غرب رخ می دهد ما متوجه واکنش غیرموثر امت اسلامی از جمله سازمان همکاری اسلامی می شویم.
نخست وزیر پاکستان همچنین خطاب به سران سازمان همکاری اسلامی تاکید کرد که ما به عنوان حاکمان اسلامی، مسئول ملت های مسلمان خود هستیم، این نتیجه شکست عملکرد سازمان همکاری اسلامی است که ما نتوانسته ایم عشق و محبت خود نسبت به پیامبر گرامی اسلام (ص) را برای دیگران توضیح دهیم.
وی خواستار تعامل مشترک کشورهای اسلامی برای پیشرفت در حوزه های علوم و فناوری شد و افزود: ما باید توجه بیشتری به مسائل آموزش و پرورش و تعاملات در حوزه دانشگاهی داشته باشیم.
عمران خان با تاکید بر حل مسالمت آمیز مناقشه فلسطین و کشمیر تاکید کرد که کشورهای اسلامی باید در کنار ملت های ستم دیده در جهان بایستند.
اجلاس سران کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی روز شنبه با صدور بیانیه ‌ای به کار خود در مکه پایان داد و از قدس و جولان به عنوان اراضی اشغالی عربی نام برد.
به گزارش رسانه‌های عربی، در این بیانیه تاکید شده که هرگونه تصمیم غیرقانونی و غیرمسئولانه که قدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت بشناسد، مردود است.
سازمان همکاری اسلامی همچنین بر بسیج امکانات در حمایت از تشکیلات خودگردان فلسطین برای ادامه فعالیت‌های آن تاکید کرد.
نخست وزیر پاکستان در حاشیه این اجلاس با ولیعهد سعودی، روسای جمهوری مصر و افغانستان دیدار کرد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایرنا